اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 19 دی 1398 ساعت 11:42

مشارکت بخش خصوصی در تهیه پرونده ثبت ملی آثار تاریخی شهرستان های زاوه و تربت حیدریه

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از تهیه پرونده ثبت ملی آثار تاریخی شهرستانهای تربت حیدریه و زاوه با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر امروز پنج شنبه 19 دی ماه با بیان این مطلب افزود در فاز نخست این طرح با تهیه پرونده  ۱۲ اثر تاریخی شهرستانهای زاوه و تربت حیدریه برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور، با مساعدت و مشارکت مجموعه کارخانه سیمان زاوه و این اداره کل انجام می شود.
او ادامه داد: خوشبختانه مجموعه صنعتی کارخانه سیمان زاوه با مدیریت شایسته مدیرعامل از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه  در راستای معرفی فرصت ها و اشتغال زایی و درآمدزایی برای جوانان منطقه  استفاده کرده و به ویژه در زمینه های گردشگری، صنایع دستی، میراث فرهنگی، زیست محیطی و ... خدمات بسیار شایسته ای به شهرستان و استان داشته است.
مکرمی فر با بیان این‌که خوشبختانه در چند سال اخیر اعتماد بخش خصوصی به حوزه‌ میراث فرهنگی و گردشگری جلب شده است، ادامه داد: در تلاشیم مشوق‌هایی را برای حضور بیشتر بخش خصوصی در زمینه‌ احیا و مرمت بناهای تاریخی با همکاری مجموعه استانداری در نظر بگیریم تا از این طریق برای اشتغال‌زایی بهره کافی را ببریم.
شایان ذکر است در شهرستانهای تربت حیدریه و زاوه بیش از 10 طرح مشارکتی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری بخش خصوصی در حال انجام است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 162 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051