اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 16 آبان 1398 ساعت 9:6

زعفران چیدن گردشگران ایتالیایی در مزارع گناباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: هفت گردشگر ایتالیایی با بازدید از مزارع زعفران این شهرستان بانحوه برداشت و پاک کردن گل زعفران آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، علیرضا شناسایی با اعلام این خبر افزود:با ثبت نظام آبیاری زعفران مبتنی بر قنات روستای سنو گناباد در فهرستآثار جهانی سازمان خواروبار سازمان ملل متحد (فائو) طی سال گذشته میزان بازدیدگردشگران اروپایی از مزارع زعفران این شهرستان افزایش یافته است. 
 
او ادامه داد: بازدید از جاذبه‌های تاریخینظیر قنات جهانی قصبه، مسجد جامع، مدرسه علمیه نجومیه، روستای هدف گردشگری ریاب وموزه مردم شناسی از دیگر بخش‌های سفر گردشگران ایتالیایی به گناباد بود.
 
شناسایی اظهار کرد: امسال ۱۴۰ گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگریگناباد دیدن کرده و در اماکن اقامتی و اقامتگاه‌های بومگردی آن اسکان یافتند.
 
از مجموع ۲۵۰ اثر تاریخی شناسایی شده در این منطقه ۱۴۴ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که در اینمیان «قنات قصبه» به عنوان تنها اثر ثبت شده خراسان رضوی در فهرست آثار جهانییونسکو از جایگاه خاصی برخوردار است.
 
از مجموع آثار تاریخی و گردشگری گناباد ۶۰ اثر سابقه چند هزار ساله دارد.
 
سه هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع گناباد طی سال جاری زیرکشت زعفرانرفته است و برداشت این محصول که از ۱۰ آبان ماه آغاز شدهاست به مدت یک ماه ادامه دارد.

منبع:   تعداد بازدید : 85 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051