اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 12 آبان 1398 ساعت 11:26

در شش ماهه نخست امسال انجام شد: بازدید 3 هزار گردشگر خارجی از جاذبه‌های چناران

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چناران گفت: بیش از 3 هزار نفر گردشگران خارجی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهرستان چناران دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، محمد طاهریان مقدم با اعلام این خبرافزود: این گردشگران اغلب از کشور‌های عربی و اروپایی شامل آلمان، سوئیس، دانمارک، ایتالیا و فرانسه بودند که از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری این شهرستان در شش ماهه نخست سال 98 دیدن کردند.
او ادامه داد: این گردشگران از جاذبه‌های تاریخی شهرستان از جمله روستای هدف گردشگری اخلمد، مجموعه بناهای تاریخی رادکان برج تاریخی رادکان، حمام رادکان، آرامگاه خواجه، رباط سید آباد، چشمه سبز گلمکان و موزه مردم شناسی شهرستان بازدید داشته اند.
طاهریان مقدم افزود: با توجه به پتانسیل ها و جاذبه های گردشگری شهرستان، نزدیکی آن به مشهد مقدس، قرارگیری شهرستان در بین دو رشته کوه بینالود و هزار مسجد باعث شده که گردشگران زیادی از این شهرستان دیدن کنند.
گفتنی است: شهرستان چناران دارای بیش از 120 اثر شناسایی شده دارد که 22 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است منبع:   تعداد بازدید : 126 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051