اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 22 دی 1397 ساعت 13:46

در نشست مدیران صنعت، معدن و میراث فرهنگی تربت حیدریه صورت گرفت: برگزاری تورهای ژئوتوریسم با همکاری ادارات صنعت ، معدن و میراث فرهنگی

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از برگزاری تورهای گردشگری معدن با مشارکت ادارات صنعت معدن و میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی محمدی امروز ۲۲ دیماه با بیان این مطلب فوق افزود: شهرستان تربت حیدریه  در کنار جاذبه های متنوع تاریخی، گردشگری ، طبیعی، صنایع دستی و هنرهای سنتی  دارای جاذبه‌های بی نظیر زمین‌شناسی از جمله معدن طلا، عقیق بایگ، غار نمک ، قله توچال و ... است.
وی گفتک: این ظرفیت ها،  امکان جذب گردشگران تخصصی ژئوتوریسم  را دارد که به‌منظور آشنایی و جذب گردشگران به منطقه،  تورهای گردشگری ژئوتوریسم می تواند ضمن معرفی شایسته منطقه باعث اشتغال زایی برای جوانان منطقه  باشد. 
محمدی تصریح کرد: ژئوتوریسم یا همان گردشگری زمین‌ گردشگری ، شاخه‌ای از صنعت گردشگری است که به استفاده از پدیده‌ها وجذابیت‌های زمین‌شناختی و میراث معدن‌کاری در گردشگری می‌پردازد و علاقه‌مندان به طبیعت در جریان فعالیت‌های زمین‌گردشگری، ضمن بازدید از پدیده‌های جذاب زمین شناسی، با مبانی پیدایش و اهمیت وجودی آنها آشنا می‌شوند.
او ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری مسئولان شهرستان طرح ایجاد ژئوپارک در بخش بایگ درحال پیگیری است که می تواند ژئو توریسم در این شهرستان کمک کند.منبع:   تعداد بازدید : 1185 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051