اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 16 اسفند 1397 ساعت 23:39

مدیرکل موزه های کشور در مشهد اعلام کرد : افتتاح 45 موزه خصوصی طی امسال درکشور

مدیرکل موزه های کشورگفت: ما امسال توانستیم درهر هفته شاهد یک موزه باشیم بیش از 45 موزه خصوصی را افتتاح کردیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمدرضا کارگرمدیر کل امور موزه های کشوردر مراسم افتتاح پارک موزه علوم زمین در مشهد با بیان این مطلب افزود:  موزه گفتمان و شناخت ازعلوم زمین را فراهم می کند.
وی با بیان این که این اقدام را پاس می داریم، ادامه داد: هر فردی که در راه موزه قدم می گذارد دست اش را می بوسیم چون در حفظ میراث فرهنگی و تاریخی و طبیعی به ما کمک می کند.
هم چنین موزه ها ایجاد گفت و گو می کند و وقتی فرد وارد موزه علوم زمین می شود سوالات زیادی در ذهن اش شکل می گیرد و گفتمان علمی شکل می گیرد که این موارد همه نتیجه ایجاد موزه است.
وی از زحمات اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال شرق کشور نیز قدر دانی کرد.
کارگر ادامه ئاد: افراد از کنار پدیده های زمین شناسی عبور می کنند اما نمی دانند که زمین یا سنگ هایی که مشاهده می کنند حاوی چه اطلاعاتی است، یقین دارم بسیاری از افراد به خصوص دانش آموزان با دیدن موزه علوم زمین ترغیب خواهند شد که در این زمینه تحصیل کنند و در زمینه این علوم کار، تحقیق و پژوهش کنند.
وی یادآورشد: در حالی که مردم به راحتی نمی توانند از اطلاعات کارشناسی درباره زمین برخوردار شوند اما درهای موزه برای همه مردم باز است و هر موقع که بخواهند می توانند به این دنیای رمز آلود و شکفت آمیز پا بگذارند و غرق در زیبایی های علوم زمین شوند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 61 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051