اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 14 بهمن 1397 ساعت 10:59

صدور هفتمین موافقت نامه اولیه برای احداث اقامتگاه بوم گردی در چناران

مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران از صدور هفتمین موافقت نامه اولیه برای احداث اقامتگاه بوم گردی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم امروز ۱۴ بهمن با اعلام این خبر افزود: پیش از این 6 مجوز برای احداث اقامتگاه بوم گردی در روستاهای شهرستان  ازجمله  رادکان،فریزی،بقمچ و آبگاهی صادر شده است. 
وی افزود: هفتمین مجوز مربوط به  بارویی واقع در روستای آبگاهی است  و این روستا در 45 کیلومتری شهرستان چناران و در شمال دهستان رادکان است. 
طاهریان مقدم اظهارکرد: این اقامتگاه در دوطبقه و 6 اتاق به با معماری سنتی  و باسقف تیر پوش  ساخته شده است و علاوه بر فضای بکر و خوش آب هوا ، این روستا در دامنه کوههای هزار مسجد قرار دارد.
وی با اشاره به ظرفیت ها و جاذبه گردشگری این روستا گفت:  از محصولات این روستا می توان به محصولات باغی ،پخت غذاهای سنتی،سرکه محلی و همچنین استخر پرورش ماهی قزل الا نام برد .
وی  افزود: شهرستان چناران فاصله 50 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است که هرساله پذیرای بیش از 1.5 میلیون مسافر و گردشگر می باشد و وجود این اقامتگاهها کمک زیادی به اقتصاد و رشد توسعه گردشگری  شهرستان خواهد کرد .
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران یاد آورشد: تاکنون بیش از 450 میلیون تومان تسهیلات و با اشتغال 15 نفر به متقاضیان جهت ایجاد اقامتگاه بوم گردی پرداخت شده است.

منبع:   تعداد بازدید : 89 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051