اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 27 فروردین 1398 ساعت 10:0

مشارکت انجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی در برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه نوروز ۹۸

مدیر انجمن های میراث فرهنگی استان گفت: با شروع فعالیت ستاد خدمات سفر انجمن های میراث فرهنگی در کنار سایر اعضای ستاد در برگزاری.و اجرای برنامه های نوروزی نقش موثر و پررنگی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مهدی علی پور محمدیه با اعلام این خبر افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته در نوروز امسال علاوه بر برنامه ریزی منظم در خصوص بازدید از آثار تاریخی و حفظ و حراست از بناها و محوطه های تاریخی و ارتباط موثر با مراقبان آثار تاریخی  اعضای فعال انجمن های میراث فرهنگی در بیش از ۲۰۰ برنامه برگزارشده نقش موثر و قابل تقدیری داشتند.
 
وی ادامه داد: برپایی بازارچه های محلی، مسابقات بومی محلی، نمایشگاه های صنایع دستی و هنرهای سنتی، جشن نوروزگاه ها، پاکسازی و زیباسازی ورودی اماکن تاریخی، برپایی استراحتگاه های عشایری، راهنمایان گردشگران و مسافران، ایستگاههای استقبال از گردشگران نوروزی، اجرای برنامه های شاد و موسیقی های محلی، تهیه و توزیع بروشور معرفی روستاها از جمله برنامه های برگزارشده در ایام نوروز است که با مشارکت انجمن های میراث فرهنگی و استفاده از ظرفیت های مردمی صورت گرفته است.
 
وی تصریح کرد: دراین راستا  انجمن های میراث فرهنگی شهرستان گناباد با مشارکت در برگزاری۳۹ برنامه نوروزی بیشترین مشارکت را در بین شهرستان های استان داشته اند.
 
علیپور یادآورشد:  تاکنون بیش از ۳۵۰ انجمن میراث فرهنگی در سطح استان تشکیل و راه اندازی شده است.

منبع:   تعداد بازدید : 60 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051