اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 10 تیر 1398 ساعت 12:48

در نشست بررسی فرصت های سرمایه گذاری حوزه گردشگری خراسان رضوی اعلام شد: 130 فرصت با ظرفیت 1600 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 19 هزار شغل در خراسان رضوی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: 130 فرصت سرمایه گذاری با ظرفیت هزار و 616 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 19 هزار شغل در خراسان رضوی ، شناسایی شده که به زودی بسته های پیشنهادی در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر با اعلام این خبر افزود: در نشت فرصت های سرمایه گذاری حوزه گردشگری خراسان رضوی  با حضور استاندار و معاونان هماهنگی امورعمرانی، زیارت و اقتصادی  استانداری، معاونان اداره کل و مشاور اقتصادی اداره کل این فرصت ها بررسی شد.
وی ادامه داد: این فرصت های سرمایه گذاری در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و شعار سال با رویکرد رونق تولید و اقتصاد مقاومتی در چهار چوب طرح مثلث اقتصادی توسعه استان که از سوی استانداربه تازگی  پیشنهاد شده است،  مورد بررسی قرار گرفت .
 
مکرمی فر تصریح کرد: در این جلسه استاندار ، به معاون اقتصادی استانداری، دستور اجرایی کردن پروژه های را  صادر کرد.
 
وی با بیان این که سقف اشتغال برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درسال ۹۸ هزار و و 100 نفر اعلام شده است، گفت: در صورت تحقق این پیشنهاد اداره کل میراث فرهنگی برای سرمایه گذاری، اشتغال حدود ۷ برابر را برای استان در حوزه گردشگری رقم خواهد زد.
 
وی درباره زمان اجرایی شدن طرح های سرمایه گذاری پیشنهادی اظهار کرد: مدت اجرا و بهره وری در صورت تامین منابع سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی، حداقل شش ماه تا دو سال پیش بینی شده است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: از مجموع ۱۳۰ پروژه سرمایه گذاری تعریف شده، ۵۹ درصد کمتر از یک سال و ۲۰ درصد هم کمتر از دوسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
 
مکرمی فر یادآورشد: از ویژگی های طرح های پیشنهادی تنوع سرمایه گذاری از نظر موضوع و مبلغ  سرمایه گذاری است.
وی گفت: اعتبار مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، ۳۵ میلیارد تومان است که باید از محل بودجه های دولتی تامین شود.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 71 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051