اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 14:56

معاون صنایع دستی خراسان رضوی در مراسم هفته صنایع دستی و نکودداشت پیشکسوت صنایع دستی استان: استاد محسنی بعد از بازنشستگی هم اشتیاق به آموزش هنرآموزان را دارد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: استاد محسنی بعد از بازنشستگی هم علاقه و اشتیاق به آموزش هنرآموزان را دارد و هم چنان در عرصه هنر اخلاق مدارانه فعالیت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد مطیع در مراسم هفته صنایع دستی و نکودداشت استاد زهرا محسنی پیشکسوت صنایع دستی استان با بیان این مطلب افزود: بعد از جنگ جهانی دوم کشورهای آسیب دیده شورای صنایع دستی را تشکیل دادند و کشور ما نیز به دلیل پیشینه ای که در صنایع دستی و هنرهای سنتی دارد در سال 1347 وارد این شورا شد.
وی ادامه داد: بعد از آن این شورا 10 ژوئن که مصادف با 20 خرداد ماه است را به نام روزجهانی نامگذاری کرد.
مطیع با اشاره به برنامه های مختلف روز جهانی و هفته صنایع دستی اظهار کرد: نکوداشت پیشکسوت هنرهای سنتی و صنایع دستی استاد زهرا محسنی یکی از برنامه های این هفته است که تلاش می کنیم با برگزاری این نکوداشت چند دهه تلاش این هنرمند پاس داشته شود.
وی تصریح کرد : در مدت 28 سال که درحوزه صنایع دستی خدمت کرده ام ، نزد استادان زیادی شاگردی کرده ام  اما ارادتی ویژه به این بانوی هنرمند دارد، چون این استاد پیشکسوت اخلاق مدار است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یادآور شد: اگر چه بعد از بازنشستگی بیشتر افراد به استراحت می پردازند اما استاد محسنی با اشتیاق و علاقه به آموزش هنرآموزان می پردازند.
مطیع به نقش هنرمندان در توسعه اقتصادی و ترویج صنایع دستی اشاره و تاکید کرد: وقتی در بحث صادرات به حد مطلوب رسیده ایم ناشی از تولیدات هنرمندان صنایع دستی بوده است که همیشه قدر دان بوده و تشکر کرده ام.
وی افزود: در چند زمینه از جمله آموزش صنایع دستی به صورت ویژه ورود پیدا کرده ایم که در همین راستا مرکز آموزش صنایع دستی را در خیابان مدرس راه اندازی کرده ایم.
مطیع گفت: استاد غلامیان هنرمندان را یک جا جمع کرد و عملکدر موفقی در آموزش هنرآموزان و هنرمندان داشته است.
وی افزود: در مرحله اول ین کارگاه را به عنوان الگو اجرا کردیم و در در ادامه کارگاه های صنایع دستی و هنرهای سنتی در پردیس آرامگاه فردوسی راه اندازی خواهد شد که کارگاه آموزشی رودوزی سنتی با مساعدت استاد محسنی راه اندازی خواهد شد.
گفتنی است: کاشی ماندگار پیشکسوت صنایع دستی استان خراسان رضوی سر درب منزل استاد زهرا محسنی نصب شد و مراسم نکوداشت نیز در موزه خراسان بزرگ با حضور مدیران ، مسئولان، پیشکسوتان، هنرمندان  و شاگردان این استاد در موزه خراسان برگزار شد.

منبع:   تعداد بازدید : 76 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051