اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 13:15

28 طرح صنایع دستی درگز تسهیلات کم بهره مشاغل خانگی دریافت کرد

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز گفت: 28 طرح صنایع دستی درگز تسهیلات کم بهره مشاغل خانگی دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری خراسان رضوی محمد مددی با بیان این مطلب افزود: صنايع دستي به عنوان يکي از مصاديق مهم صنايع خلاق فرهنگي در دنياي امروزي ديگر تنها نمادي از زيبايي و هنر نيست بلکه تبديل به صنعتي شده که مي تواند پيشران اقتصاد مبتني بر خدمات بويژه در کشورهايي مثل ايران باشد که ميراثي ارزشمند، متنوع و غني دارند.
 
وی  ادامه داد:  با حمایتهای خوب فرهادی فرماندار و رییس کارگروه اشتغال شهرستان درگز، در اواخر سال گذشته 28 طرح صنایع دستی در رشته های مختلف (گلیم بافی _ نقاشی روی سفال _ چرم دوزی _ گلدوزی و سوزن دوزی _ طراحی و دوخت لباس محلی)  مورد تایید کارگروه اشتغال شهرستان قرار گرفت و با معرفی به بانکهای عامل تسهیلات کم بهره مشاغل خانگی دریافت کردند.
 
وی تصریح کرد: در مجموع اعتباری معادل 2 میلیارد و 800 میلیون ریال با کارمزد 4 درصد به این طرح ها پرداخت که برای 28 نفر بصورت مستقیم ایجاد اشتغال شد که این اقدام گامی موثر  در ایجاد اشتغال برای جوانان این مرز و بوم است.
 
مددی گفت:  همچنین در راستای حمایت از  هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی ، از اواخر سال گذشته تاکنون چندین مرحله هنرمندان بومی برای ارائه محصولات خود  به نمایشگاه های استانی و کشوری معرفی و  شرکت داشتند.
 
وی افزود: همچنین  3 نمایشگاه صنایع دستی  در شهرستان  برگزار شده است  که مهم ترین آن نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات بود که با حضور هنرمندان و صنعتگران از 20 استان کشور در محل سالن ورزشی بانوان، جنب استادیوم تختی  شهر درگزبرگزار شد.
 
 مددی تصریح کرد: کلاسهای آموزشی صنایع دستی با مشارکت و همکاری اداره فنی و حرفه ای ، کمیته امداد امام خمینی (ره) و خانه کارآفرینی بسیج خواهران در رشته های گلیم بافی و چرم دوزی برگزار و  در این کلاسها در مجموع 70 نفر آموزش دیده و گواهی مهارت دریافت کردند.

منبع:   تعداد بازدید : 88 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051