اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 18 تیر 1398 ساعت 7:14

آغاز مرمت و ساماندهی سرای تاریخی امین تربت حیدریه

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه از آغاز مرمت و ساماندهی مهمترین سرای تاریخی و قدیمی شهرستان تربت حیدریهدخبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی «علی محمدی» با بیان مطلب این افزود: مرمت اضطراری  سرای تاریخی امین با همکاری و مساعدت معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و مشارکت شهرداری و شورای اسلامی، اداره اوقاف و کسبه محل آغاز شده است.
وی افزود: مهمترین اقدامات مرمتی این اثر تاریخی شامل  استحکام بخشی ، آواربرداری،  مرمت ترک های پوشش ورودی ، سبک سازی بام و مرمت تزئینات آجری است.
محمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه این  بنا از سالم ترین سراهای تاریخی شهرستان و هنوز فعال است در صورت مرمت و ساماندهی می تواند  به بازارچه سوغات و صنایع دستی و  یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان تبدیل شود.
سرای تاریخی امین که در مرکز شهر و داخل بافت تاریخی واقع شده مربوط به دوران قاجاریه و توسط مرحوم لاری وقف شده و درحال حاضر بالغ بر ۲۰ کسبه در این سرا  مشغول به فعالیت هستند.
گفتنی است: دو هفته قبل نشست فرهنگ سازی و آگاهی بخشی حفظ بناهای تاریخی که با حضور کسبه و مالکین بناهای تاریخی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.منبع:   تعداد بازدید : 127 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051