اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 ساعت 11:56

مدیر اقامتگاههای بوم گردی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی: اولین دوره آشناسازی دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاهای قوچان با ضوابط احداث و ایجاد اقامتگاههای بوم گردی برگزار شد

مدیر اقامتگاههای بوم گردی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: اولین دوره آشناسازی دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاهای قوچان با آئین نامه، ضوابط احداث و ایجاد اقامتگاههای بوم گردی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی حامد مهدوی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر تسهیل روند مراحل اداری در صدور مجوز های اقامتگاه‌های بوم گردی در دست اجراست که این مسئله برمبنای توسعه اقتصاد گردشگری در مناطق روستایی اجرا خواهد شد.
 
وی ادامه داد: توجه به مقوله های زیست محیطی و رعایت استانداردهای گردشگری پایدار از الویت‌های رسیدگی به صدور مجوز درخواست‌های تاسیس بوم‌گردی است.
 
وی درباره این دوره آموزشی اظهار کرد: شرایط مناسب آب و هوایی شهرستان قوچان مساعد ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی و این شهرستان از ظرفیت بالایی در بوم گردی برخوردار است.
 
مهدوی تصریح کرد: تلاش می کنیم مسیولان محلی و نمابندگان مردم از اگاهی کامل نسبت به بوم گردی مطلع شوند، معتقدیم آشنایی این افراد با ظرفیت و شرایط احداث و ایجاد  بوم گردی نقش موثری در رشد و توسعه گردشگری مبتنی بر بوم گردی دارد.
 
  این دوره آموزشی که در سالن اجتماعات فرانداری قوچان برگزار شد،بیش از 50 نفر ازدهیاران، اعضای شورای اسلامی شهرستان و سرمایه گذاران ، رئیس حراست فرمانداری، بخشدار مرکزی ،   مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان قوچان حضور داشتند.

منبع:   تعداد بازدید : 62 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051