اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 7 مرداد 1398 ساعت 8:8

شبستان شرقی مسجد جامع نیشابور مرمت شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور از اجرای عملیات مرمت در مسجد جامع تاریخی این شهر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد اسماعیل اعتمادی با اعلام این خبر افزود:  مرمت و بازسازی شبستان شمال شرقی مسجد  با نظارت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور در حال انجام است.
 
اعتمادی هزینه مرمت این شبستان را حدود ۵۰۰ میلیون ریال اعلام و اظهار کرد: این مرمت با تخصیص لازم توسط هیات امنای مسجدجامع نیشابور از محل کمک های مردمی انجام شده است.
 
وی گفت: مسجد جامع ، قدیمترین اثر تاریخی در شهر نوبنیاد نیشابور است که به سال ۸۹۹ هجری به همت پهلوان علی کرخی فرزند بایزید ساخته شده است، این مسجد دو ایوانی است و کتیبه هایی در زمینه رقبات و موقوفات مسجد در دوره صفویه در ایوان ها نصب شده است.
 
شهرستان نیشابور با دارابودن بیش از ۴۵۰  اثر تاریخی که ۱۱۵  اثر آن در فهرست آثار ملی کشور ثبت گردیده است، از مهمترین شهرهای تاریخی و گردشگری کشور است که از طرف سازمان یونسکو به عنوان شهر پایدار ایرانی در کنار شهرهای اصفهان و شیراز انتخاب شده است. هم چنین این شهرستان بعنوان منطقه نمونه بین المللی گردشگری توسط هیات دولت تصویب گردیده و عضو اتحادیه شهرهای تاریخی جهان و اتحادیه بین المللی شهرهای مسیر جاده ابریشم نیز است.
 
این شهرستان دارای ۵ واحد اقامتی شامل: یک هتل چهارستاره، یک هتل آپارتمان، یک هتل یک ستاره و دو مهمانپذیر است.منبع:   تعداد بازدید : 63 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051