اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 30 تیر 1398 ساعت 11:17

گام نخست معرفی خراسان رضوی در شبکه های ترکیه

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از گام نخست معرفی خراسان رضوی در شبکه های ترکیه خبرداد و گفت: در قالب یک تور رسانه ای مجموعه حرم مطهر رضوی و جاذبه های شاخص مشهد و ۱۳ شهرستان دیگر استان مستند سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر با بیان این مطلب افزود: جذب گردشگر از کشورهایی همسایه با اشتراک فرهنگی از جمله سیاست های این اداره کل است که با تعریف پروژه های مشترک با نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور طی یک سال گذشته برنامه ریزی و اجرا شده است.
وی ادامه داد: ترکیه جامعه هدف ما برای جذب گردشگر بوده که تاکنون هیئت های ایرانی در ترکیه حاضر شده و هیئت هایی به نمایندگی از این کشور نیز در ایران حضور پیدا کرده و زمینه های حضور این گردشگران در ایران فراهم شده است.
مکرمی فر تاکید کرد: وزارت امور خارجه نقش پر رنگی در این زمینه داشته و هماهنگی و تعامل بین اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و نمایندگی این وزارت خانه باعث اجرای برنامه های خوبی در زمینه جذب گردشگر خارجی برای استان شده است.
مکرمی فربه همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با این اداره کل اشاره کرد و گفت: در راستای سیاست های بازاریابی و تبلیغات گردشگری جهت جذب گردشگر داخلی و خارجی اولین تور آشناسازی تبلیغاتی جهت هیئت فرهنگی مدعو از کشور ترکیه با میزبانی این سازمان و میراث فرهنگی برگزار شد.
وی تصریح کرد: ‪‎‪  در این تورمجموعه حرم مطهر رضوی و  جاذبه های شاخص مشهد و ۱۳ شهرستان دیگر استان مستند سازی شد تا توسط موسسه فیلم « دوروک مدیای استانبول» در شبکه های شیعیان کشور
ترکیه منعکس شود.
 

منبع:   تعداد بازدید : 75 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051