پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: ۳ هزار کادر درمانی به زائران پیاده امام رضا(ع) خدمات سلامت می‌دهند جمعه 24 شهریور 1402 ساعت 11:47
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سه هزار کادر درمانی شامل پزشک، پرستار و نیروی امدادی برای خدمت رسانی به زائران در دهه پایانی ماه صفر در مسیر زائران پیاده امام رضا(ع) مستقر هستند و خدمات سلامت ارائه می‌کنند.
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، بهرام عین‌اللهی امروز پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۴۰۲ در جریان بازدید از ایستگاه‌های سلامت و پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ مستقر در مسیر پیاده‌روی زائران پیاده رضوی، افزود: تعدادی دیگر از نیروهای پزشکی و درمانی نیز در داخل و اطراف حرم مطهر رضوی برای خدمت‌رسانی به‌ موقع حضور دارند.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ۱۲۵ ایستگاه سلامت با بیش از ۳۵۰ نیروی متخصص در مسیر پیاده‌روی زائران پیاده امام رضا(ع) فعال شده است، ادامه داد: همچنین دو بیمارستان صحرایی در طول مسیر و یک کانکس بیمارستانی در محدوده حرم مطهر رضوی و نیز ۲۵ تیم واکنش سریع در این مکان مقدس برای خدمت‌رسانی لازم به عزاداران رضوی فعال شده است.
 
عین‌اللهی با بیان این‌که ۲۶۸ آمبولانس متعلق به خراسان رضوی و ۶۰ آمبولانس از دیگر استان‌ها در مسیر زائران پیاده رضوی مستقر هستند، اظهار کرد: اتوبوس آمبولانس‌ها ابتکار دولت بوده که قابلیت پذیرش ۱۳ بیمار را دارد و خدماتی همچون احیا، نوار قلب، شوک و بستری بیمار را ارائه می‌دهند و در مجموع ۱۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس در مسیر پیاده‌روی زائران پیاده رضوی مستقر شده است.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ابتکار خوب دیگر استفاده از «موتورلانس» در جاده‌ها بوده که سرعت خدمات‌رسانی را افزایش داده و در کنار آن امدادرسانی فوری به بیماران نیازمند خدمات بیمارستانی توسط پنج بالگرد فراهم است.
 
او ادامه داد: هم‌چنین در بحث نظارت‌های بهداشتی هم ۷۵۰ نیروی بهداشتی در طول مسیر حرکت زائران پیاده مستقر هستند و نظارت لازم بر غذای طبخ شده و توزیعی به زائران پیاده را دارند.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: بسیاری از نیروهای حوزه سلامت از عراق مستقیم به مشهد آمدند که پس از خدمت‌رسانی به زائران پیاده حسینی به زائران پیاده رضوی خدمت‌رسانی ‌کنند.
 
دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته به منظور بررسی و بازدید از خدمات و فعالیت های موکب ها، مراکز درمانی و بیمارستان ها و ایستگاه های سلامت و سایر واحدهای خدمات دهنده در ایام پایانی ماه سفر در راستای ارایه خدمات با کیفیت به زائران رضوی در دهه پایانی ماه صفر در مشهد حضور یافت.
منبع:   تعداد بازدید : 126 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051