پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار با تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری انجام شد: عودت بیش از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اضافه دریافتی مسافران مشهدالرضا در دهه پایانی ماه صفر چهار شنبه 29 شهریور 1402 ساعت 14:19
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد با اشاره به تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی از عودت بیش از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اضافه دریافتی مسافران مشهدالرضا در دهه آخر صفر خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی حسین امیر کلالی امروز چهارشنبه 29 شهریور ماه ۱۴۰۲ با اعلام این خبر افزود: همه ساله در دهه پایانی ماه صفر مشهد مقدس میزبان خیل عظیم زائران و هیئات مذهبی از سراسر کشور و شیعیان سراسر دنیا بوده و هم‌زمانی این دهه با نیمه پایانی ماه شهریور که پیک مسافرت‌ها به مشهد است ضرورت تشدید نظارت بر مراکز گردشگری را ایجاب می‌کرد. 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی ،گردشگری و صنایع‌دستی مشهد افزود: 
از ابتدای اردیبهشت ماه گذشته و بلافاصله پس از تعطیلات نوروزی، برنامه‌ریزی برای نظارت جامع در دستور کار این اداره قرار گرفت و ضمن انتخاب بازرسان منتخب از تشکل‌های گردشگری پس از مسیر بندی و آموزش بازرسان در بازه‌های زمانی مختلف به‌صورت میدانی بازدیدها انجام شده است.
او ادامه داد: در راستای افزایش نظارت و بازرسی بر مراکز اقامتی و گردشگری مشهد مقدس در نیمه دوم شهریور و دهه پایانی ماه صفر  بازرسی‌ها توسط ۱۰۴ بازرس منتخب متشکل از کارشناسان گردشگری اداره مشهد و تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری صورت گرفت.   
امیرکلالی گفت: به‌طور ویژه در نیمه دوم شهریور ماه و ایام سوگواری دهه پایانی ماه صفر در نتیجه بازرسی ها از مراکز گردشگری و اقامتی ۱۰۷۱ بازدید در بازه زمانی ۱۵ لغایت ۲۵ شهریور صورت گرفت که برای ۱۰۴ واحد تذکر، ۲۱۳ مورد اخطار و ۶ مورد پلمب شد.
امیرکلالی اظهار کرد: در پیگیری‌های میدانی و شکایات دریافتی از طریق سامانه پنج رقمی ۳۷۰۴۵ به ۲۷ شکایت رسیدگی و مبلغ دو میلیارد و 658 هزار و 600 هزار ریال اضافه دریافتی زائران به آنها برگشت شد و برای واحدهای متخلف پرونده تعزیراتی تشکیل شد.
منبع:   تعداد بازدید : 114 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051