پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار نخستین نشست تخصصی انجمن میراث فرهنگی و توسعه گردشگری روستایی در شهرستان سبزوار برگزار شد یکشنبه 9 مهر 1402 ساعت 11:8
نخستین نشست تخصصی انجمن میراث‌فرهنگی و توسعه گردشگری روستایی این شهرستان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه و رئیس کارگروه میراث‌فرهنگی شهرستان سبزوار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، رئیس اداره ثبت و حرایم آثار تاریخی معاونت میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل و مسئول انجمن های میراث‌فرهنگی و مسئول امور برنامه ریزی توسعه گردشگری روستایی اداره کل برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سبزوار با اعلام این خبر افزود: هدف این نشست آگاه سازی و آشناسازی با ساختار تشکیلاتی و وظایف انجمن‌های میراث فرهنگی بود که نقش موثری  و مهمی در توسعه گردشگری روستاها دارد.
حسنعلی حبیب‌پور ادامه داد: شناسایی، معرفی، حفاظت از مواریث فرهنگی و توسعه گردشگری و ترویج صنایع دستی نقش بسیار بسزایی در اقتصاد معیشتی خانوار دارد و انتظار می‌رود که زنجیره همکاری و همیاری انجمن‌های میراث‌فرهنگی با توجه به اهمیت موضوع و ظرفیت‌ها و فرصت‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیشبرد اهداف توسعه پایدار روستای نقش آفرینی کند.
حسین ابراهیمی کردیانی معاون استاندار، فرماندار سبزوار در این مراسم گفت: یکی از اضلاع توسعه تحول روستایی   شهرستان، گردشگری است که برای بهره‌مندی از این فرصت در برخی از روستاها ظرفیت‌هایی ایجاد شده است.
او گفت: برند سازی و معرفی این ظرفیت در حوزه گردشگری و سوغات یکی از الزامات توسعه گردشگری شهرستان سبزوار است.
هم‌چنین رضا یوسفی مسئول انجمن‌های میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: مشارکت مردم در اولویت برنامه‌های حفظ و احیای میراث‌‌فرهنگی قرار دارد و  با توجه به تعداد زیاد آثار ثبتی شهرستان سبزوار بدون همراهی مردم که وارثان اصلی میراث‌فرهنگی هستند ممکن نیست.
او ادامه داد: تشکیل 32 انجمن میراث‌فرهنگی در روستاهای این شهرستان نشان دهنده میزان مشارکت بالای مردم و علاقه‌مندی آن‌ها به حوزه میراث‌فرهنگی است.
هم‌چنین محمود طغرایی رئیس اداره ثبت و حرایم آثار تاریخی معاونت میراث‌فرهنگی  اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: میراث‌فرهنگی متعلق به همه مردم است و باید مردم در خصوص حفاظت از میراث‌فرهنگی به عنوان میراث‌بانان اصلی عنصر از مطالبه‌گری کرده و در این امر منفعل نباشند.
او ادامه داد: در حوزه فرهنگی سبزوار بزرگ بیش از 300 اثر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و پیش بینی‌ این است که هنوز بیش از 200 اثر دیگر می‌تواند به این فهرست اضافه شود.
حسن گیاهی مسئول  امور برنامه‌ریزی توسعه گردشگری روستایی اداره کل میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی نیز گفت: گردشگری روستایی و حفاظت از بافت‌های تاریخی به‌هم پیوسته است و در یک مسیر قرار دارد، با حفاظت از بافت‌های تاریخی روستاها زمینه توسعه گردشگری روستایی نیز فراهم می‌شود.
 
منبع:   تعداد بازدید : 78 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051