پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار هم‌زمان با هفته گردشگری انجام شد: بازدید فعالان رسانه‌ای حوزه زنان جهان از موزه بزرگ خراسان دوشنبه 10 مهر 1402 ساعت 10:52
مدیر موزه بزرگ از بازدید فعالان رسانه‌ای حوزه زنان جهان هم‌زمان با هفته گردشگری از موزه بزرگ خراسان و دبیرخانه شهر جهانی گوهرسنگ‌ها خبر داد.
به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی علی صفرنژاد با اعلام این خبر افزود:  در برنامه‌ای فرهنگی 40 خبرنگار زن و فعال رسانه‌ای از کشورهای مختلف جهان از بخش‌های مختلف موزه بزرگ خراسان بازدید کردند.
او ادامه داد: در این بازدید تاریخ و هویت فرهنگی و تمدنی چند هزار ساله خراسان معرفی و آثار تاریخی موزه مورد بازدید آن‌ها قرار گرفت.
 
هم‌چنین ملیحه سلطانی مسئول دبیرخانه شهرجهانی گوهرسنگ‌ها در بازدید آن‌ها از موزه و فروشگاه گوهرسنگ‌ها گفت: مشهد در سال 2016 در فهرست شهرهای جهانی صنایع‌دستی قرار گرفت و به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ‌ها انتخاب شده است، این منطقه با وجود 39 گونه متفاوت سنگ‌های قیمتی منبع غنی برای صادرات این محصول به بسیاری کشورهاست.
 
او ادامه داد: ایجاد دو موزه تخصصی گوهرسنگ، ساخت و راه اندازی هنرستان‌های تخصصی در این حوزه، ایجاد آکادمی‌ها و لابراتوارهای تخصصی و مراکز علمی پژوهشی برگزاری تورهای تخصصی جمو توریسم مانند دشت عقیق بایگ، دریافت امتیاز تاسیس اولین مرکز نوآوری زیورآلات که از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری بعد جهانی شدن به مشهد اعطا شده، از اقداماتی است که در راستای شهر جهانی گوهرسنگ‌ها انجام شده است.
 
او در جمع بانوان خبرنگار 40 کشور خارجی به نقش زنان ایرانی در کسب و کارهای حوزه گوهرسنگ‌ها اشاره کرد و گفت: در بخش‌های مختلف طراحی و تراش سنگ‌های قیمتی، بانوان در کنار آقایان فعالیت می‌کنند و از ویژگی‌های فردی بانوان به خوبی استفاده می‌شود.
هم زمان با حضور بانوان خبرنگار توسط گروه موسیقی مقامی شمس دوتار و دف نوازی به صورت زنده در موزه بزرگ خراسان اجرا شد.
منبع:   تعداد بازدید : 98 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051