پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار به مناسبت رحلت حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع): ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی اعلام شد پنجشنبه 23 شهریور 1402 ساعت 11:49
با هدف بهره‌مندی زائران و مجاوران از فیوضات مراسم‌ عزاداری ویژه شب، روز و شام رحلت رسول مکرم اسلام و شهادت مظلومانه کریم اهل بیت(ع) با حضور سخنرانان و مادحین برجسته کشوری در رواق امام خمینی(ره) برنامه‌هایی تدارک دیده شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی بخش اول مراسم عزاداری شب رحلت خاتم النبیین(ص) و حسن بن علی(ع) چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه با قرائت زیارت امین الله با نوای حاج مهدی نیکبخت از مداحان حرم مطهر رضوی آغاز می‌شود و زائران و مجاوران پس از آن، از شعرخوانی آئینی مسعود یوسف پور و سخنان حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی از وعاظ برجسته کشورمان بهره‌مند خواهند شد و مدیحه سرایی حاج مجید بنی فاطمه از مداحان مشهور کشورمان پایان بخش این مراسم نورانی خواهد بود.
 
بخش دوم این محفل نورانی با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان ادامه و با مداحی و نوحه خوانی حاج مهدی رسولی از مداحان برجسته کشورمان خاتمه می‌یابد.
 
ویژه برنامه عزاداری ظهر رحلت و شهادت پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ماه ساعت ۱۲ با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و بیان احکام شروع می‌شود. شعرخوانی آئینی از دیگر بخش‌های این مراسم نورانی به شمار می‌رود.
 
پس از آن سید ابوالفضل مبارز با شعرخوانی آئینی در وصف کرامات حضرت رسول الله(ص)، نورانیت این محفل را دوچندان می‌کند و سپس زائران و مجاوران از سخنان آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد بهره‌مند خواهند شد و در پایان امیر عارف از مداحان حرم مطهر رضوی به روضه خوانی خواهد پرداخت.
 
بخش اول مراسم شام رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن(ع) پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ماه ساعت ۱۸:۳۰ با قرائت زیارت امین الله با نوای سعید قانع آغاز می‌شود، پس از آن عاشقان اهل‌بیت(ع) از سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی بهره‌مند خواهند شد و در بخش پایانی این محفل نورانی، عزاداران از مرثیه سرایی مجید بنی فاطمه مستفیض و به قرائت دعای کمیل با نوای گرم مهدی سلحشور گوش‌جان خواهند سپرد.
بخش دوم این محفل نورانی با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا پناهیان آغاز و با مداحی حاج مهدی رسولی پایان می‌یابد.
منبع:   تعداد بازدید : 65 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051