پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار اختصای ۸۰ رام قطار برای جابجایی زائران مشهدالرضا در دهه پایانی صفر پنجشنبه 23 شهریور 1402 ساعت 11:55
مدیرکل راه آهن خراسان گفت: در حال حاضر ۷۴ رام قطار به صورت رفت و برگشت از ۲۰ شهریور تا پایان ماه در حال تردد است و ۶ رام قطار فوق‌العاده نیز در مسیر تهران-مشهد نیز اضافه شده است.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی مصطفی نصیری ورگ امروز چهارشنبه 22 شهریور ماه 1402 با اعلام این خبر افزود: خراسان رتبه اول جابه‌جایی مسافر را دارد، ۷۰ درصد ظرفیت قطارهای برون‌شهری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی از ۲۷ شهر و مرکز استان در ایام تابستان به صورت فوق‌العاده در مسیر مشهد است.
 
مدیرکل راه آهن خراسان ادامه داد: در حال حاضر ۷۴ رام قطار به صورت رفت و برگشت از ۲۰ شهریور تا پایان ماه در حال تردد است و ۶ رام قطار فوق‌العاده در مسیر تهران- مشهد اضافه شده که ظرفیت جابه‌جایی حدود ۳۹ هزار نفر مسافر را در هر روز دارد، در تاریخ ۳۰ صفر که بازگشت زائران پیاده را داریم و قطارهای درون‌استانی را افزایش خواهیم داد و این میزان افزایش پیدا می‌کند.
 
او ادامه داد: از ظرفیت قطارهای مشهد در ساعاتی که متوقف هستند برای جابه‌جایی زائران پیاده به نیشابور، فیروزه، خوشاب و نقاب استفاده می‌کنیم، برای سرخس نیز قطار فوق‌العاده پیش‌بینی خواهیم کرد، امروز یک قطار فوق‌العاده به نقاب می‌فرستیم تا زائرانی که قصد دارند از طریق ریلی از جوین به مشهد بیایند را جابه‌جا کنیم، جمعه این هفته نیز ۳ قطار فوق‌العاده برای نیشابور داریم.
 
مدیرکل راه آهن خراسان تاکید کرد: با توجه به ترافیکی که در محدوده حرم مطهر رضوی و راه‌آهن وجود دارد، مسافران پیش بینی لازم را داشته باشند تا با تاخیر به قطار نرسند.
منبع:   تعداد بازدید : 95 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051