پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پایاب مسجد جامع بیدخت احیا شد چهار شنبه 15 شهریور 1402 ساعت 11:54
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی شهرستان گناباد گفت: پایاب اثر فرهنگی تاریخی موسوم به «مسجد جامع بیدخت» بازسازی شد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی خراسان رضوی حمیدرضا محمودی قوژدی با اعلام این خبر افزود: پایاب اثر فرهنگی تاریخی مسجد جامع بیدخت که به شماره ۸۹۵۹ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، در اقدامی مشترک توسط اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گناباد و هیئت امنای مسجد جامع احیا شد.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی شهرستان گناباد ادامه داد: پایاب مسجد جامع بیدخت که در فضای جلوخان این اثر ارزشمند بر روی مسیر قنات قرار دارد، در راستای احیای اصالت‌های کالبدی و کارکردی، و اتصال و ارتباط مجدد با فرهنگ غنی گذشته، عین به عین بازسازی و احیا شد.
او تصریح کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با مدیریت این اثر ارزشمند تاریخی، هیئت امنای مسجد جامع بیدخت، در تعاملی سازنده پایاب مسجد جامع که محلی برای وضو گرفتن نمازگزاران است ضمن ایجاد ارتقای کیفیت فضایی و بصری فضای جلوخان مسجد جامع بر اساس اسناد و مدارک تصویری موجود با استفاده از مصالح همگن و ایدری و بهره از توان استاد کاران مجرب در مدت زمان کمتر از ۲ ماه با هزینه یک میلیارد ریال بازسازی و احیا شد.
شهرستان گناباد دارای ۱۷۷ اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران و بیش از ده‌ها اثر شناسایی شده و واجد ارزش و نیز ده ها جاذبه گردشگری و صنایع دستی منحصربفرد است.
شهرستان گناباد در فاصله ۲۷۷ کیلومتری از جنوب مشهد قرار دارد.
منبع:   تعداد بازدید : 80 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051