پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار هم‌زمان با هفته دولت: اقامتگاه بوم‌گردی آریاخان در شهرستان تربت حیدریه به بهره برداری رسید شنبه 11 شهریور 1402 ساعت 9:50
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه گفت: هم‌زمان با هفته دولت اقامتگاه بومگردی آریاخان واقع در روستای قلعه نو با حضور مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مسئولان شهرستانی و استانی به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی علی محمدی با اعلام این خبر افزود: این اقامتگاه بوم‌گردی الهام گرفته از معماری سنتی روستا و با مساحتی بیش از چهار هزار مترمربع و با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه ادامه داد: این مجموعه که شامل ۶ اتاق اقامتی، موزه اشیای مردشناسی و موتورسیکلت‌های قدیمی، بازارچه صنایع‌دستی و سوغات، رستوران و ... است برای ۸ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
محمدی تصریح کرد: به‌دلیل موقعیت ویژه و نزدیکی این اقامتگاه به کویر، زمینه اقامت گردشگران کویرنوردی فراهم شده است.
او گفت: پذیرایی با غذاهای محلی، وجود کارگاه‌های آموزش و عرضه صنایع‌دستی روستایی، فضای باز و دلنشین و نزدیکی به مزارع کشاورزی و  دامداری و استفاده از فرهنگ و رسوم روستایی از جمله مزیت‌های این اقامتگاه است که در رونق اقتصادی روستا تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.
محمدی افزود: تاکنون در سطح شهرستان تعداد ۱۹ اقامتگاه بوم‌گردی فعال یا در حال دریافت مجوز است که تا انتهای سال دو اقامتگاه دیگر به بهره برداری خواهد رسید و هم‌چنین تعداد سه خانه‌مسافر نیز در این شهرستان در حال خدمت‌رسانی است.
شهرستان تربت حیدریه  در فاصله ۱۴۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.
 
منبع:   تعداد بازدید : 122 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051