پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار برپایی ۴۳ ایستگاه سلامت در محورهای منتهی به حرم مطهر رضوی در دهه پایانی صفر پنجشنبه 16 شهریور 1402 ساعت 12:26
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برپایی ۴۳ ایستگاه سلامت در محورهای منتهی به حرم مطهر رضوی در دهه پایانی ماه صفر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی سید جواد حسینی  با اعلام این خبر افزود: پایگاه های سلامت از ۱۵ الی ۲۵ شهریور، به منظور خدمت‌رسانی به زائران بارگاه منور رضوی در مسیرهای منتهی به مشهد شامل ملک‌آباد، سرخس، کلات، فریمان و قوچان تا حرم مطهر رضوی راه اندازی می‌شود.
نماینده دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی با تاکید بر این‌که بیش ازهزار و 200 نیروی بهداشتی و درمانی در قالب مراقب سلامت، پزشک و پرستار در سه شیفت کاری در این پایگاه‌ها فعال خواهند شد، تصریح کرد: هم‌چنین پرسنل بهداشتی در چهار ایستگاه نظارتی اطراف حرم مطهر که با همکاری سازمان صمت و محیط زیست برپا خواهد شد حضور فعال خواهند داشت.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: زمان فعالیت ایستگاه‌های سلامت تا ۲۱ شهریور از ساعت ۶ تا ۲۱ و از ۲۱ شهریور تا پایان ماه صفر در سه شیفت کاری و شبانه‌روزی خواهد بود.
حسینی گفت: هم‌چنین در این مدت فعالیت ۵۰۹ بازرس بهداشت محیط و حرفه‌ای در مناطق تحت پوشش این دانشگاه در راستای نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و محل‌های اسکان زائران تشدید خواهد شد.
او با اشاره به این‌که از این تعداد، ۲۳۲ نفر در مشهد و ۲۷۷ نفر در شهرستان‌ها، مسئولیت مراقبت بر سلامت آب و غذای و محل اسکان زائران را برعهده دارند، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موارد نظارتی، تامین آب شرب سالم برای زائران است که کارشناسان با توجه به احتمال شیوع بیماری منتقله از آب و غذا بر کیفیت آب و استفاده از یخ های بهداشتی نظارت دارند.
 
 
منبع:   تعداد بازدید : 158 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051