پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار انتخاب اقامتگاه بومگردی شمیرون از شهرستان خواف به عنوان برترین بومگردی خراسان رضوی چهار شنبه 15 شهریور 1402 ساعت 11:53
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خواف از انتخاب اقامتگاه بومگردی شمیرون به عنوان بومگردی برتر در خراسان رضوی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی محمود باعقیده با اعلام این خبر افزود: در نخستین سمینار ملی آموزشی - تجربی خانه‌های بوم‌گردی ایران که در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد با حضور مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، محمدرضا دشتی اردکانی رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یاور عبیری رئیس جامعه حرفه‌ای بوم‌گردی ایران، یحیی نقی‌زاده محجوب مدیرکل نظارت و ارزشیابی، زاهد شفیعی مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی و جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران کشور از درگذشتگان،بوم‌گردی‌های برتر کشور و حامیان حوزه بوم‌گردی تجلیل شد.
باعقیده ادامه داد: در این مراسم 18 اقامتگاه بومگردی برتر کشور معرفی شد که بومگردی شمیرون از شهرستان خواف به عنوان واحد برتر در خراسان رضوی انتخاب و تجلیل شد.
او تصریح کرد: نوع معماری و مصالح سنتی به کار رفته در آن، پذیرایی با خوراک ها و دم نوش های محلی، حمایت از جامعه محلی وحفظ و ترویج آداب و رسوم منطقه از مهم‌ترین ویژگی‌های این اقامتگاه بوم‌گردی است.
اقامتگاه بومگردی شمیرون به مدیریت عبدالرحمن رحیم زاده واقع در شهر نشتیفان از توابع شهرستان خواف است که هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.
منبع:   تعداد بازدید : 127 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051