پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی خبر داد ۱۵۰۰ امدادگر هلال احمر آماده خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) جمعه 17 شهریور 1402 ساعت 13:51
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: ۱۵۰۰ امدادگر از ۱۵ استان کشور شامل تهران، خراسان رضوی، جنوبی، شمالی، کرمان، فارس، همدان، زنجان، گلستان، یزد، اردبیل، سیستان و بلوچستان، سمنان، بوشهر و هرمزگان در طرح ملی همسفران خورشید حضور دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی محسن ذاکریان، در افتتاح این طرح، با اعلام این خبر افزود: یک وجه زندگی همه ایرانی‌ها و به‌خصوص ما خراسانی‌ها، نعمت همجواری و  میزبانی از زائران امام رضا(ع) است و حداقل شکرانه نعمت مجاورت حضرت امام رضا(ع) این است که میزبان خوبی برای زائران امام رضا(ع) باشیم.
 
وی ادامه داد: در جمعیت هلال احمر استان این موضوع را بر خودمان فرض می‌دانیم که در بهره‌مندی از این نعمت همجواری، با تمام توان در میزبانی و خدمت‌رسانی به زائران و  تا جایی که کاری از دستمان برمی‌آید، دریغ نکنیم.
 
ذاکریان اظهار کرد: خدماتی که در طول سال نیز در جاده‌ها انجام می‌شود بخش عمده آن معطوف به زائران امام رضا(ع) است و در فرصت‌های ویژه‌ای مانند دهه پایانی صفر نیز که جمعیت چند میلیونی از دلدادگان ائمه اطهار حتی از خارج از کشور به مشهد سفر می‌کنند این فرصت مغتنم را از جهت تشکیلاتی نیز جدی می‌گیریم.
 
او گفت: در دو سال اخیر فضای کشوری جمعیت هلال احمر نیز به همین شکل است و شاهد باز شدن ظرفیت‌های جدید خدمت‌رسانی در هلال احمر بودیم که شاید سابقه مشابه آن را در سال‌های  قبل نداشتیم.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی تاکید کرد: طرح همسفران خورشید هر سال قوی‌تر و با قوت بیشتر شکل می‌گیرد و به نوعی مشابه طرح نوروزی شده و تداعی خدمات سفرهای نوروزی برای مردم است، یکی از آن زمان‌هایی که برای مردم نشان‌دهنده این است که فضای استان برای حضور زائران آماده شده است همین ایستگاه‌های خدمات‌رسانی جمعیت هلال احمر است.
 
ذاکریان یادآور شد: علاوه بر ایستگاه‌های جمعیت هلال احمر ظرفیت دیگری که از سال گذشته به طور جدی‌تر دنبال شد، موضوع اسکان زائران است. همزمانی ایام دهه پایانی صفر با تعطیلات تابستان و همچنین گذر از کرونا که عطش و تمایل بیشتر برای سفر به مشهد ایجاد کرد و انباشتی از تقاضا و ارادت‌هایی که در طول سه سال بیماری کرونا بی پاسخ مانده بود،  باعث شد که از سال گذشته اسکان زائران از یک دغدغه استانی به یک دغدغه ملی تبدیل شده و به دنبال آن جمعیت هلال احمر ظرفیت‌های خودش را در اسکان به صورت ویژه فعال کرد.
 
ذاکریان گفت: در سال گذشته ما آمادگی اسکان اضطراری ۱۰۰ هزار نفر را داشتیم هرچند که ۳۰ تا ۴۰ درصد این ظرفیت استفاده شد، سال جاری نیز با همان قوت و اگر لازم باشد بیشتر، آمادگی اسکان اضطراری زائران داریم.
 
او افزود: یکی از موضوعاتی که  سال گذشته آغاز شد و گام جدیدی در خدمت‌رسانی به زائران بود موضوع ویلچررانی بود که یکی از بارهای روی زمین مانده بود که شاید متولی خاصی برای آن وجود نداشت، ولی جمعیت هلال احمر خود را وفادار و خادم مردم می‌داند و در این موضوع هم ورود پیدا کرد که هم یک فضای خوب تربیتی و فرهنگی برای جوانان جمعیت هلال احمر ایجاد می‌کند و هم یک نیازی از مردم و زائران رفع می‌شود.
 
ذاکریان ادامه داد: در سه روز پایانی دهه آخر صفر که ما شاهد انسداد مسیرها هستیم، ۸۰۰ تا هزار ویلچر در این مسیرها فعال خواهد بود و ۳۲۰۰ نفر از جوانان هلال احمر برای زائران سالمند و کم‌توان در چهار محور به زائران خدمت‌رسانی خواهند کرد. 
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مجموعه اقدامات قطعا یک روزه و دو روزه نبوده و از چند ماه پیش هماهنگی‌ها و تصمیم‌گیری‌های لازم در سطح ملی و استانی انجام شده است، افزود: خوشحالیم که دهه پایانی صفر، دهه خدمت‌رسانی خاص جمعیت هلال احمر به زائران امام رضا(ع) است. 
منبع:   تعداد بازدید : 71 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051