پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار ۶۸ دستگاه اجرایی خراسان رضوی آماده خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر جمعه 17 شهریور 1402 ساعت 13:55
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی از آمادگی ۶۸ دستگاه اجرایی عضو این ستاد برای خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: دستگاه‌های اجرایی استان در قالب ۱۴ کمیته خدمت‌رسانی کرده و یا بر روند خدمت‌رسانی به زائران نظارت می‌کنند.
 
او به اهتمام، همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و همچنین تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری استان برای خدمت شایسته به زائران دهه آخر صفر اشاره کرد و گفت: تمام ظرفیت‌های اسکان و پذیرایی، حمل و نقل و دیگر حوزه‌های استان بسیج شده‌اند تا زائران با خاطری آسوده به زیارت بپردازند.
 
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی افزود: نمایندگان کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر در قرارگاه عملیاتی مرکزی زائرین استانداری مستقر بوده و نظارت مستمر بر خدمات رسانی به زائران را دارند.
 
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی یاد آور شد: هم‌زمانی دهه آخر صفر با موج سفرهای پایان تابستان باعث شده که تعداد زائرانی که به مشهد سفر می‌کنند، افزایش یابند.
 
دهه آخر ماه صفر با اربعین حسینی آغاز می شود. در این دهه مناسبتهایی چون روز ۲۸ ماه صفر رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) قرار دارد و سرانجام با شهادت امام رضا(ع) در روز ۳۰ صفر به پایان می رسد.
 
اوج عزاداری‌ها و سوگواری‌های حسینی در خراسان رضوی و بسیاری از خطه‌های دیگر ایران در همین دهه است که در آن هیئت‌های عزاداری و دسته‌های زنجیرزنی از سراسر کشور به مشهدالرضا آمده و آیین‌های سوگواری را در کنار حرم امام علی بن موسی الرضا(ع) به جا می‌آورند.
منبع:   تعداد بازدید : 89 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051