پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار اسکان رایگان بیش از ۷ هزار نفر از شرکت کنندگان تشییع شهدای خدمت در مشهد سه شنبه 8 خرداد 1403 ساعت 14:59
رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی گفت: با اعلام آمادگی تشکل‌های گردشگری و زیارتی استان خراسان رضوی شرایط ویژه‌ای برای میزبانی از از شرکت کنندگان تشییع رئیس جمهور شهید و همراهان در استان فراهم و ۷ هزار و ۲۰۰ نفر به صورت رایگان اسکان داده شدند.

به گزارش میراث‌آریا، سید محمود مادرشاهیان گفت: تمامی مراکز اقامتی استان شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، خانه‌مسافرها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان در این اقدام مشارکت کردند.

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی ادامه داد: از سوی مراکز اقامتی بیش از ۱۰۰ هزار تخت برای اسکان رایگان تدارک دیده شده و به صورت داوطلبانه اعلام شد که ۷۲۰۰ نفر از این ظرفیت استفاده کردند.

او تصریح کرد: فرهنگ میزبانی و خدمت به زائران علی ابن موسی الرضا (ع) مهم‌ترین افتخار تشکل‌های گردشگری و اقامتی استان خراسان رضوی است. رویکرد رئیس جمهور، شهید آیت الله رئیسی و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در دولت سیزدهم همواره رویکردی مردمی و حمایتی از خادمان زائران رضوی بوده و در دوران سخت عبور از بحران کرونا در کنار ما بودند، این حداقل کاری است که می‌توانستم به نشانه قدرشناسی از رئیس جمهور شهید و هیئت همراهشان انجام دهیم.

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی به سیاست‌ها و عملکرد دولت سیزدهم در  حوزه گردشگری و به ویژه جذب گردشگر خارجی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور و هئیت دولت به ویژه وزرای خارجه و میراث‌فرهنگی با شناخت دقیق از نیازهای زائران و گردشگران و برنامه‌ای مدون با لغو روادید یک طرفه برای ۳۲ کشور زمینه حضور زائران و گردشگران و رونق این صنعت را فراهم کردند.

همچنین سید جواد موسوی مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اظهار کرد: برپایی موکب‌ها در محورهای مواصلاتی استان برای رفاه حال افرادی که تشییع پیکر شهدای خدمت مراجعه کردند، آماده سازی مساجد، سرویس‌های بهداشتی، وضوخانه ها و نمازخانه‌های بین‌راهی استان، آمادگی واحدهای اقامتی د محورهای منتهی به مشهد برای اسکان رایگان و اعلام آمادگی بیش از ۱۰۰ هزار تخت برای اقامت رایگان از اقداماتی است که برای میزبانی از شرکت‌کنندگان در تشییع پیکر شهدای خدمت انجام شد.

او افزود:  هتل‌ها و مراکز اقامتی برای مستندسازی و تصویربرداری از این رویداد بزرگ همکاری داشتند و برای خدمات اضطراری از جمله وضوخانه، نمازخانه و سرویس بهداشتی آماده شدند.

 

انتهای پیام/

کد خبر 1403030500176
 
منبع:   تعداد بازدید : 127 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051