پیمایش صفحه کلید
  مسدود کردن انیمیشن ها
کنتراست رنگ

بدون رنگ

روشن

معکوس
اندازه متن

افزایش سایز

کاهش سایز

متن قابل خواندن
برجسته کردن مطالب

عناوین

تصاویر
بزرگنمایی

مکان نمای سفید

مکان نمای مشکی

بزرگنمایی
Logo
اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار جشنواره و شب شعر گویشی در محل کاروانسرای شاه عباسی نیشابور برگزار شد شنبه 25 تیر 1401 ساعت 10:49
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیشابور از جشنواره و شب شعر گویشی در محل کاروانسرای شاه عباسی نیشابور خبر داد.
به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی سعید داغستانی امروز شنبه 25 تیرماه 1401 با اعلام این خبر افزود: «این جشنواره و شب شعر گویشی، اجرای موسیقی مقامی و اجرای رقص اسب چوبی به مناسبت دهه ولایت و امامت برگزار شد.»
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیشابور ادامه داد: «جشنواره و شب شعر گویشی به همت اداره میراث‌فرهنگی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آبفای شهری، شهرداری و انجمن ادبی شهرستان در محل رباط عباسی برگزار شد.»
داغستانی تصریح کرد: «هم‌زمان با این مراسم موزه باستان‌شناسی نیشابور نیز بازگشایی و مورد استقبال پر شور بازدیدکنندگان قرار گرفت.
کاروانسرای شاه عباسی نیشابور در ضلع جنوب غربی میدان خیام قرار دارد و دارای 24 غرفه تولید و فروش محصولات صنایع‌دستی است و هم اکنون هنرمندان صنایع‌دستی در این مجموعه مشغول فعالیت هستند.
این کاروانسرای که قدمت آن به دوران صفویه برمی‌گردد به شماره ثبت 1230 در سال 1335 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
 
منبع:   تعداد بازدید : 432 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051