اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 22 دی 1398 ساعت 12:4

مدیرمیراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشمر: کارگاه آشنایی با گردشگری روستایی در کوهسرخ برگزار شد

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشمر از برگزاری نشست صمیمی و کارگاه آشنایی با گردشگری روستایی در کوهسرخ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی رضا یوسفی امروز یک شنبه 22 دیماه 1398 با اعلام این خبر افزود: این نشست که به همت انجمن میراث فرهنگی کوهسرخ، سمن یادآوران میراث دیار طرثیث، معین اقتصادی کوهسرخ و با میزبانی بخشداری کوهسرخ و با حضور جمعی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش برگزار شد.
او ادامه داد: بیش از 40 نفر در کارگاه آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری روستایی شرکت کردند.
یوسفی تصریح کرد: در این کارگاه مباحثی در خصوص اهمیت گردشگری و نقش متقابل جوامع محلی در توسعه پایدار این صنعت و ساز و کارهای اجرایی و ارائه مدلهای موفق مطالبی مطرح شد.
او با اشاره به ظرفیت های گردشگری کوهسرخ اظهار کرد: بخش کوهسرخ که به تازگی به شهرستان ارتقا پیدا کرده از مناطقی بکر و دارای ظرفیت‌های طبیعت گردی و گردشگری روستایی است و وجود رودهای دائمی روستاهای پلکانی و سازه های طبیعی اولنگ از جمله جاذبه های طبیعی این منطقه است.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشمر درباره اقدامات انجام شده برای توسعه گردشگری در کوهسرخ گفت: از ابتدای سال 1397 در 5 روستای این شهرستان اقامتگاه بومگردی احداث شده و 3 اقامتگاه بومگردی نیز در مرحله راه اندازی است.
هم چنین در این کارگاه احمد خلیلی مدرس دانشگاه و راهنمای بین المللی گردشگری مباحثی در حوزه گردشگری روستایی ارائه  کرد.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 141 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051