اخبار شنبه 25 دی 1395 ساعت 10:2

دیدار شهردار قوچان و مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: قوچان می تواند ویترین تاثیر گذاری برای معرفی شاخص های فرهنگی به دلیل پیشینه تاریخی قومیت ها و فرهنگ زنده ، پویا و معرف بسیار خوبی برای استان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، حسین زارع صفت اظهار داشت: باید بازارهای اختصاصی صنایع دستی و تولید  در قوچان ایجاد شود و از طرفی بوم گردی شهرستان قوچانباید احیا شود.
وی افزود: حفظ بافت قدیمی قوچان، حفظ طبیعت قوچان در راستای احیای تورهای طبیعت گردی از دیگر اقداماتی است که باید در این شهرستان پیگیری کرد.
مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی  تصریح کرد: شهرستان قوچان دارای آیین های سنتی زیبایی است که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته و باید به دنبال احیای مجدد این آیین های سنتی باشیم  نوروز ظرفیت خوبی است برای برگزاری جشنواره نوروز در قوچان که در راستای ان می توان ورزش های باستانی، آیین های سنتی، موسیقی سنتی، پوشش، صنایع دستی و .. را به  مردم معرفی کرد.
زارع صفت خاطرنشان کرد: قوچان می تواند  ویترین تاثیر گذاری برای معرفی شاخص های فرهنگی به دلیل پیشینه تاریخی قومیت ها و فرهنگ زنده ، پویا و معرف بسیار خوبی برای استان باشد.
وی گفت: با توجه به حجم زائری که از این شهر می گذرد ، تردد کامیون های دو گمرک با جگیران و لطف آباد می تواند توسعه خوبی در شهرستان قوچان و شهر مشهد باشد و صرفا به یک محل گذر تبدیل نشود.
کاظمی شهردار شهرستان قوچان نیز در این دیدار به منظور برگزاری برنامه های فرهنگی با مشارکت میراث فرهنگی اعلام آمادگی کرد.
وی افزود: برگزاری جشنواره نوروز در قوچان و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی و برگزاری بازارچه های محلی از جمله برنامه هایی است که  شهرداری قوچان در مشارکت با میراث اعلام همکاری می ‌کند.
انتهای پیام/

منبع:   تعداد بازدید : 502 نوشته شده توسط:  کاربر روابط عمومی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

خدمات الکترونیک
خدمات
شهرستانها
مجموعه های فرهنگی تاریخی و موزه ها
دولت
سایتهای مرتبط
پیوندها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق
سفارش غذا سفارش آنلاین غذا سفارش آنلاین غذا در مشهد