اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار جمعه 17 آبان 1398 ساعت 12:18

اختتامیه پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه برگزار شد

پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه با معرفی عکاسان برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نماینده مردم تربت حیدریه و زاوه در مجلس شورای اسلامی در اختتامیه این جشنواره که شامگاه پنج شنبه در تربت حیدریه برگزار شد، گفت: «از بازخوردهای مهم جشنواره ملی عکس زعفران، رونق گردشگری شهرستان است».
سعید باستانی افزود: « منطقه تربت حیدریه و زاوه بیشترین سطح کشت و تولید زعفران را در جهان دارد که این سبب شده مرجعیت علمی ، مرجعیت اقتصادی و تشکیل فراکسیون زعفران از این منطقه رقم بخورد و در کنار این مزیت ها مزارع وسیع زعفران به فرصت مناسبی برای هنرنمایی هنرمندان به ویژه عکاسان تبدیل شده است».
رییس شورای سیاست گذاری جشنواره  ادامه داد: «امسال برای نخستین بار و به دلیل استفاده بهینه از حضور هنرمندان عکاس در شهرستان، بخش ویژه عکاسی از جاذبه های تاریخی، گردشگری و مردم شناسی شهر اضافه شد که با استقبال بسیار خوب عکاسان مواجه و عکس های بی نظیری نیز به دبیرخانه تحویل داده شد. 
هم چنین علی محممدی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه و زاوه گفت: «در این جشنواره  بیش از ۳۰۰ رزومه در بخش های مختلف از ابتدای مهرماه به دبیرخانه ارسال شده بود که از 100 عکاس دعوت شد».
او یادآور شد: «از رسانه‌های تصویری و بین المللی همچون آناتولی ترکیه، فرانس ۲۴ فرانسه، شبکه جهانی العالم، یونان، آسوشیتد پرس و چندین شبکه بین المللی دیگر در این جشنواره شرکت کردند».
محمدی گفت: تعداد ۲۵۰۰ قطعه عکس به دبیرخانه جشنواره رسید که از بین این عکس‌ها، عکاسان برتر انتخاب شدند.
گفتنی است: در شهرستان  تربت حیدریه ۳۵۰ جاذبه تاریخی و گردشگری شناسایی شده که تعداد ۵۱ اثر ثبت آثار ملی شده است.   این شهرستان دارای ۱۲ روستای گردشگر پذیر  و یک شهر ملی، یک روستای ملی ابریشم کشی و  یک روستای مصوب هدف گردشگری است.

منبع:   تعداد بازدید : 129 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051