اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 26 آبان 1397 ساعت 9:35

افزایش ۹۳ درصدی اسکان زایران و مسافران در ۱۰ روز اول مرداد

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از افزایش ۹۳ درصدی اسکان زایران و مسافران در ۱۰ روز اول مرداد خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی « یوسف بیدخوری » امروز 16 مرداد ماه با اعلام این خبر افزود: براساس بررسی آمارهای ده روزه اول مرداد ماه سال گذشته و مقایسه آن ها با آمار ده روز اول سال جاری اسکان زائران خارجی در مشهد رشد چشم گیری داشته است.
وی  گفت : سال گذشته در این ده روز میزان ورودی ثبت اقامت در واحد های اقامتی استان ۳۱ هزار نفر بوده و امسال به حدود ۶۰ هزار نفر افزایش یافته است.
بیدخوری  دلیل افزایش اقامت را ناشی از نوسانات قیمت ارز عنوان و تصریح کرد: اگر چه در گذشته هم ایران و به ویژه شهر مشهد مقدس یکی از مقاصد سفر ارزان به شمار می آمد اما با توجه به تغییرات به وجود آمده در بازار ارز موجی از ورود مسافران به ایران و بخصوص خراسان رضوی و مشهد آغاز شده است.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای گردشگری و مراکز اقامتی خراسان رضوی یاد آور شد: در حال حاضر ۱۵۳۹ واحد اقامتی شامل هتل ، هتل آپارتمان ، مهمانپذیر و خانه مسافر در استان خراسان رضوی وجود دارد.
گفتنی است: با توجه به وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد مقدس، استان خراسان رضوی سالانه پذیرای حدود ۳۰ میلیون زائر و مسافر است.


منبع:   تعداد بازدید : 2757 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051