اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 10:50

امضای تفاهم نامه همکاری و جذب گردشگرخارجی از ۷۳ کشور برای خراسان رضوی

تفاهم نامه ای همکاری و توسعه گردشگری بین مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و حجت الاسلام مهدوی مهررئیس جامعه المصطفی العالمیه مشهد به امضا رسید تا از طریق طلاب و دانشجویان خارجی این مرکز علاوه بر تبلیغ و اطلاع رسانی، زمینه جذب گردشگرخارجی از ۷۳ کشور دارای محصل در جامعه المصطفی العالمیه نیز فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره این تفاهم نامه گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های محوری دولت تدبیرو امید با توجه به ظرفیت های مشترک این اداره کل و جامعه المصطفی العالمیه این تفاهم نامه امضا شد.
وی درباره اهداف این تفاهم نامه اظهار کرد: بهره برداری از ظرفیت و توانمندی های طرفین در راستای تحقق سیاست های کلان کشور در جذب حداکثری گردشگر خارجی، بهینه سازی و هم افزایی، انجام پروژه های پژوهشی، برنامه ریزی مشترکو تبادل تجربیان و اطلاح فرآیندها است.
مکرمی فر ادامه داد: برپایه این تفاهم نامه دو طرف برای ارتقاء جایگاه گردشگر تبلیغ و اطلاع رسانی ظرفیت های مختلف گردشگری مذهبی ، صنایع دستی و گردشگری از طریق نمایندگان جامعه المطفی العالمیه در خارج کشور تلاش خواهند کرد.
وی با اشاره به فعالیت های اداره کل گفت: همکاری در تدوین منابع آموزشی و برگزاری دوره های آموزش راهنمای تورگردشگری ویژه طلاب و فارغ التحصیلان با رعایت ضوابط و مقررات آئین نامه مربوط به راهنمایان گردشگری ، همکاری در برگزاری کلاس های آموزشی، هنرهای سنتی، ملی و صنایع دستی، اعطای مجوز فعالیت های گردشگری با رعایت آئین نامه نظارت بر تاسیسات گردشگری، دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی برابر مقررات ، استفاده از ظرفیت طلاب و فارغ التحصیلان جامعه المصطفی العالمیه در شهرها و روستاها به منظور توسعه پایدار گردشگری ، فرهنگ سازی و حفظ میراث فرهنگی تفاهم شد.
مکرمی فر افزود: هم چنین فارغ التحصیلان و استادان جامع المصطفی العالمیه درکشورهای مختلف در امور پژوهشی، تحقیقاتی و اطلاع رسانی از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری ایران به ویژه خراسان رضوی و همکاری در زمینه بازدید گروهی طلاب و دانشجویان از اماکن و مراکز تحت پوشش سازمان در دیگر توافق های این تفاهم نامه است.
پیش ازاین همکاری مشترکی در برگزاری همایش فقه گردشگری بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و جامعه المصطفی العالمیع صورت گرفت و روز گذشته همایش فقه گردشگری با موضوع بررسی ظرفیت های استان خراسان رضوی در حوزه گردشگری حلال که در موزه بزرگ خراسان برگزار شد.

منبع:   تعداد بازدید : 51 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051