اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 13:47

اولین اقامتگاه بوم گردی شهر نوخندان درگز راه اندازی می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری درگز گفت: اولین اقامتگاه بوم گردی شهر نوخندان درگز راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد مددی امروز ۱۱ آذر با بیان این مطلبافزود : این اقامتگاه بوم گردی در شهر نوخندان با ایجاد فضاهای مختلف جهت ارائه خدمات به مسافران و گردشگران به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی ادامه داد: این اقامتگاه یک بنای قدیمی است که در بافت تاریخی شهر نوخندان واقع گردیده است و در ساختمانی به مساحت حدود 400 مترمربع جزو اقامتگاه های تبدیلی بوده و دارای فضاهای مختلف همچون  پذیرایی، 6 اتاق،  آشپزخانه، دو سرویس بهداشتی و حمام است.
 
مددی اظهار کرد: این بنا دارای معماری بومی منطقه نوخندان است که پس از تکمیل و راه اندازی  با غذاهای بومی و دمنوش های محلی از میهمانان و مسافران پذیرایی خواهد کرد.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز یاداورشد: این گونه اقامتگاه ها که زیرشاخه طبیعت گردی به شمار می آید، کمترین آسیب زیست محیطی را به منطقه وارد کرده و متناسب با بافت فیزیکی و فرهنگی منطقه ساخته می شود و از همه مهمتر زمینه ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی مردم بومی منطقه را فراهم می کند.
 
مددی افزود: برای صدور مجوز این اقامتگاه ،پس از تشکیل پرونده، بنا مورد بازدید و بررسی های کارشناسی قرار گرفت و در نهایت با ارسال پرونده به کارگروه تخصصی اقامتگاه های بوم گردی استان ،مورد تایید قرار گرفت. و از سوی ابوالفضل مکرمی فر مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی موافقت اصولی تبدیل این بنا به اقامتگاه بوم گردی صادر شد.
 
وی تصریح کرد: این سومین موافقت اصولی ایجاد اقامتگاه بوم گردی است که از ابتدای سال جاری در شهرستان درگز صادر شده و به زودی  به بهره برداری خواهد رسید.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز هم چنین از همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر نوخندان در پیشبرد برنامه های تخصصی این اداره در حوزهای مختلف  میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  تقدیر و تشکر کرد.

منبع:   تعداد بازدید : 2347 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051