اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 26 آبان 1397 ساعت 9:37

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در جشنواره بستنی طرقبه: بستنی طرقبه سرگرمی و تفریح بسیاری از مردم مشهد وزائران و مسافران است

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بستنی طرقبه سرگرمی و تفریح بسیاری از مردم مشهد ، مسافران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی « ابوالفضل مکرمی فر » امروز 17 مرداد ماه با بیان این مطلب افزود: کشور ما سرگرمی ها وتفریحات زیادی دارد که به دلیل کثرت سرگرمی ها کمتر به آن توجه شده است.
وی افزود: طرقبه و شاندیز طی یک سال گذشته حدود 20  جشنواره را برگزار کرده که تاکنون این موضوعات  کمتر مورد توجه قرار گرفته بود.
مکرمی فر با بیان این که بسیاری از مردم از کودکی تا بزرگ سالی با بستنی و الاسکا  خاطرات زیادی دارند، تصریح کرد: بستنی خوردن علاوه بر این که یک تفریح است یک گردشگری کم هزینه و شادی آفرین است.
وی یادآور شد: موضوعات گردشگری تنها بناهای تاریخی ، موزه ها و غارها و گردشگاه ها نیستند بلکه موضوعاتی مانند بستنی هم می تواند به عنوان زمینه ای برای گردشگری و توسعه آن بکار گرفته شود.
او ادامه داد: بستنی طرقبه به عنوان یکی از مهم ترین سرگرمی و تفریح نه تنها مردم مشهد و طرقبه و شاندیز بلکه برای گردشگران و زائران و مسافران  بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) محسوب می شود.
وی تصریح کر: سال گذشته 28 هزار خودرو وارد طرقبه و شاندیز شده است که  افزایش سالانه ورود خودروها نشان می دهد که جاذبه های گردشگری این شهرستان مورد پسند مردم قرار دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز به دلیل پشتیبانی از برگزاری این جشنواره ها و حمایت از طرح های گردشگری قدردانی کرد.
 گفتنی است: جشنواره بستنی طرقبه برای دومین سال برگزار می شود

منبع:   تعداد بازدید : 2666 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051