اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 ساعت 12:20

برگزاری دوره آموزشی رایگان ویژه شاغلان رشته نمد مالی در روستای سهل آباد شهرستان زاوه

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان های تربت حیدریه و زاوه از برگزاری دوره های آموزش رایگان ویژه شاغلین صنایع دستی با مساعدت معاومت صنایع دستی خراسان رصوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علی محمدی امروز 24 اردیبهشت ماه با بیان این مطلب افزود: در راستای احیای رشته نمدمالی، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تربت حیدریه و زاوه دوره آموزشی رایگان ویژه شاغلین  رشته نمد مالی در روستای سهل آباد شهرستان زاوه  را برگزار کرد.
 
وی افزود: این دوره آموزشی تخصصی کوتاه مدت برای شاغلان رشته نمدمالی سنتی در راستای حمایت از هنرمندان رشته نمد مالی که در منازل خود مشغول به کار هستند و با هدف ایجاد بستر مناسب جهت تولیدات به روز و مناسب سلیقه  بازار برگزار شده است.
 
او افزود : برای رونق برخی رشته های صنایع دستی از جمله نمدمالی باید تغییر کاربری در این نوع تولیدات صورت گیرد و تولید اقلام مصرفی همچون کیف، کفش، گلدان، کمربند، زیورآلات و تابلوهای نمدی را درشهرستان از جمله نوآوری های جدید در این هنر صنعت است.
 
محمدی ادامه داد:  نوآوری و خلاقیت در تولید محصولات جدید نمدی باید افزایش یابد تا این هنر صنعت در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.
 
وی فرهنگ سازی،‌ اطلاع رسانی،‌ تبلیغ و بازاریابی  را با توجه به عرضه محصولات با نیازهای روزانه از مهمترین اقدامات برای شناساندن هنر نمد مالی دانست.
 
شایان ذکر است روستای سهل آباد در ۵ کیلومتری شهر دولت آباد و ۴۵ کیلومتری تربت حیدریه می باشد و اکثر ساکنین روستا به حرفه نمدمالی مشغول هستند.

منبع:   تعداد بازدید : 59 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051