اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 29 اردیبهشت 1397 ساعت 13:2

استانداردر مراسم جشن ملی بزرگداشت فردوسی: فردوسی عنصر وحدت بخش کشورهای فارسی زبان است

استاندار خراسان رضوی گفت: فردوسی توانسته تاکنون به عنوان عنصری وحدت در کشورهای فارسی زبان باشد و وحدت بین این کشورها را حفظ کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، «علیرضا رشیدیان» در مراسم  جشن ملی سالروز بزرگداشت فردوسی که درآرامگاه حکیم توس برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: فردوسی پاک نهاد بخشی از هویت و زبان ، ادب و فرهنگ  فارسی را حفظ کرده و ما مدیون این شاعر حماسه گوی هستیم.
وی با بیان این که فردوسی فرهنگ ، هویت و زبان این ملت را با اشعارش حفظ کرده و برای ایندگان به ارث گذاشته است، ادامه داد: به عنوان عنصر وحدت بخش در کشورهای فارسی زبان باشد که تاکنون کرده است.
استاندار تصریح کرد: امروزه در دنیای مجازی واژه ها و فرهنگهای زبان فارسی متحول شده و تغییر کرده اند لذا احتیاج داریم اهل ادب زبان و هویت فارسی را پاس دارند و امید داریم تجمع صاحبان ادب و فرهنگ در دنیای تعارضها ظرفیت لازم را برای حفظ هویت ملی ایجاد کند و امیدواریم در دنیای تعارضات زمین و ظرفیت زبان فارسی ایجاد شود و ارزو می کنم زندگی همه مردم در صلح و آرامش باشد و یاد کنیم مردم فلسطین را درروز نکبت روز تشکیل رژیم جعلی شهید دادند و نمی شود دورهم جمع شویم و یاد نکنیم از مردم که از حق سرزمین خودشان محروم شدند.
انتهای پیام/

منبع:   تعداد بازدید : 696 نوشته شده توسط:  کاربر روابط عمومی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051