اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 22 خرداد 1398 ساعت 8:47

اقامتگاه های غیر مجاز در روستای گردشگری اخلمد به زودی ساماندهی می شود

مدیر میراث فرهنگی چناران گفت: 10 اقامتگاه غیر مجاز روستای گردشگری اخلمد شناسایی شده اند و به زودی ساماندهی می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم افزود: در پی دریافت گزارش و گلایه هایی ازسوی شهروندان مبنی برای پرداخت هزینه اقامت به مراکزی غیرمجاز در روستای هدف گردشگری اخلمد، اقدامات لازم برای ساماندهی این واحد ها آغاز شد.
وی با بیان این که نداشتن مجوز، نرخ نامه و تناسب نداشتن هزینه های پرداخت شده با خدمات دریافتی از مهم ترین گلایه های شهروندان در این منطقه بوده است، ادامه داد: تاکنون 10واحد غیر مجاز شناسایی شده اند که ساماندهی و استاندارد سازی آن ها در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری چناران اظهار کرد: تاکنون جلسات زیادی با فرماندار، بخشدار، دهیار و شورای اسلامی روستای اخلمد برگزار شده ولی متاسفانه فردی پیگیر صدور مجوز اقامتی به این اداره مراجعه نداشته است.
طاهریان مقدم افزود: با توجه به نارضایتی های گرشگران و مسافران قرار شده است که با همکاری اماکن شهرستان نسبت به پلمپ واحدهای اقامتی غیر مجاز اقدام شود.
وی یادآورشد: روستای گردشگری اخلمد در25 کیلومتر شهرستان چناران و 72 کیلومتری شهر مشهد واقع شده و جاذبه های طبیعی  موجود در اخلمد سبب شده تا سالانه بیش از یک میلیون گردشگر داخلی وخارجی از این منطقه بازدید کنند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 142 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051