اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 10:24

سیزدهمین اقامتگاه بوم گردی در بردسکن راه اندازی می شود

مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن از راه اندازی سیزدهمین اقامتگاه بوم گردی دراین شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی احمد صابری زارع با اعلام این خبر افزود: درخواست تبدیل اقامتگاه بومگردی در شهرستان بردسکن  به معاونت گردشگری اداره کل ارسال شده است.
وی ادامه داد:  این اقامتگاه بومگردی دارای 8 اتاق و در بنایی به مساحت حدود ۴۰۰ متر مربع  در بخش مرکزی بردسکن و در منطقه کوهپایه ای و در محیطی مفرح ، سرسبز قرار گرفته است.
صابری زارع تصریح کرد: تاکنون ۴ اقامتگاه در روستاهای کبودان و درونه در حال بهره برداری و ۲ اقامتگاه در روستاهای باب الحکم وحطیطه درحال تعمیر و تجهیز است که رقمی بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده اند.
وی گفت: همچنین ۵ اقامتگاه در روستاهای باب الحکم ،کلاته حسام، هدک ودرونه موفق به اخذ موافقت اولیه شده اند که هنوز فعالیت کارگاهی را آغاز نکرده اند و تسهیلاتی نیز تخصیص نداشته اند. 
صابری زارع افزود: از ابتدای سالجاری نیز درخواست دواقامتگاه در روستاهای منطقه کوهپایه ای بردسکن، به استان ارسال شده است که در صورت تایید این دو اقامتگاه ، آمار اقامتگاههایی که مجوز اولیه دریافت کرده اند به رقم ۱۳ می رسد.
وی اظهارکرد: همچنین با توجه به نیازهای منطقه ، مذاکراتی با علاقه مندان در خصوص راه اندازی اقامتگاه بومگردی در روستاهای کاسف ، زیروقت ، کشمر  و فیروزآباد در حال انجام است. 
 

منبع:   تعداد بازدید : 148 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051