اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 13:44

همزمان با جشنواره ملی گردشگری سرخ و سفید در تربت حیدریه: نخستین قطار گردشگری مشهد تربت حیدریه راه اندازی می شود

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه از راه اندازی نخستین قطار گردشگری مشهد تربت حیدریه همزمان با جشنواره ملی سرخ و سفید با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شرکت رجا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی رستمی امروز دوشنبه ۲۰ خردادماه صمن بیان مطلب فوق افزود : این جشنواره  با هدف معرفی دو محصول مهم این شهرستان یعنی ابریشم و عقیق شهر بایگ تربت حیدریه و با حضور گردشگران، اهالی فرهنگ و نیز فعالان حوزه اقتصادی ابریشم و معدن به مدت 2 روز در تاریخ ۲۳ و ۲۴ خردادماه در شهر تربت و بخش بایگ برگزار می شود.
 
وی افزود : از جمله برنامه های این جشنواره تربت گردی شامل بازدید از آثار باستانی و تاریخی و طبیعی از جمله مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر، حمام تاریخی حاجی رئیس و باغ پرندگان از مهمترین برنامه های روز نخست جشنواره خواهد بود.
 
بازدید از معدن عقیق بایگ، حضور در روستای ملی ابریشم کشی بسک، بازدید از کارگاه های فعال ابریشم کشی، بازدید از معدن گرانیت (به دلیل وجود سنگفرش های طبیعی)،  آشنایی با چرخه سنگ تراشی عقیق و ابریشم کشی از برنامه های این جشنواره در روز دوم می باشد.
 
بازدید از نمایشگاه توانمندیهای روستایی بخش بایگ ، رالی موتور و ماشینهای قدیمی ، اجرای موسیقی سنتی ، مراسم رونمایی از مستند سپید پایتخت ایران به همراه سخنرانی فعالان حوزه معدن و ابریشم در کشور از جمله برنامه های اختتامییه این جشنواره خواهد بود.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 171 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051