اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 14:9

هم زمان با روز جهانی صنایع دستی: جشنواره صنایع دستی و غذاهای محلی طرقبه شاندیز برگزار شد

جشنواره صنایع دستی و غذاهای محلی شهرستان طرقبه شاندیز هم زمان با روز جهانی صنایع دستی در روستای جاغرق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد مطیع معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دراین مراسم گفت: شهرستان طرقبه و شاندیز از ظرفیت بالایی در زمینه صنایع دستی برخوردار است.
وی ادامه داد: صنایع دستی این شهرستان از جمله ارغوان بافی و پوستین دوزی جزو صنایع برند در طرقبه و شاندیز است و جزو سوغات سفر گردشگران به این شهرستان محسوب می شود.
مطیع با بیان این که بسته گردشگری در شهرستان طرقبه شاندیز کامل است، گفت:  با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب ، این شهرستان به مقصد سفرهای تفریحی زائران پس از زیارت حضرت رضا(ع) تبدیل شده است و بیشتر زائران پس از زیارت برای تفریح به این مناطق ییلاقی می آیند.
هم چنین علی اکبر احمد زاده مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طرقبه شاندیز گفت: تلاش می کنیم برای معرفی ظرفیت های گردشگری این شهرستان جشنواره های مختلف و متنوعی را برگزار کنیم.
وی ادامه داد: در روستاهای شهرستان جشنواره های گردشگری، غذاهای محلی ، بازی های بومی و محلی را برگزار می کنیم  و از این طریق ظرفیت های گردشگری معرفی می کنیم.

منبع:   تعداد بازدید : 266 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051