اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 16 آبان 1398 ساعت 9:31

با حضور کارشناسان میراث فرهنگی و اوقاف: نشست تخصصی موزه و وقف برگزارشد

نشست تخصصی و مشترک مسئولان و کارشناسان موزه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی و معاون و کارشناسان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ، برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان، این نشست مشترک با موضوع موزه، میراث فرهنگی و ارتباط آن با سنت حسنه وقف مورد بررسی و گفتگوی دو جانبه قرار گرفت .
مسئولان و کارشناسان این اداره کل به ارائه دیدگاهای خود با موضوع موزه و میراث فرهنگی و وقف و نقش ارزشمند وقف در حفظ آثار و اشیای تاریخی ، راههای بهتر معرفی موزه وقف استان ، و ثبت اشیای تاریخی وقفی مهم و منحصر به فرد موزه در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی و تشکیل کارگروه همکاری مشترک در امور موزه، پرداختند .
در این نشست معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: این اداره کل ماموریت سه گانه قرآنی، طرح تربیت حافظان قرآن، رسیدگی به بقاع متبرکه و موقوفات پس از انقلاب اسلامی را با جدیت دنبال می کند که در همین راستا، فعالیت های چشم گیر مذهبی و هنری در محل این بقاع متبرکه پبش بینی و برگزار می شود .
حجت الاسلام جمال ایزدی افزود :باید فلسفه موزه و اشیای به نمایش گذاشته شده در موزه وقف بیشتربا کار و نیت واقفان بیشتر آشنا شویم و بازدید کنندگان با حقیقت وجودی این آثار، آشنا شوند، این آثار باید با زبان هنر و به وسیله فیلم و به منظور پند و عبرت آموزی برای بینندگان، خوب معرفی شوند .
او ادامه داد: آثار موزه ها، ابزار خوبی برای معرفی فرهنگ و تاریخ هستند که می توانند، تولید محتوی نمایند و واقفین هم بایستی به شکل مناسبی در موزه معرفی شوند.
ایزدی برای همکاری با اداره کل میراث فرهنگی استان در معرفی بیشتر موزه وقف و ثبت آثار شاخص موزه در فهرست آثار ملی میراث فرهنگی کشور و تشکیل ستاد همکاری مشترک، اعلام آمادگی کرد.

 

منبع:   تعداد بازدید : 87 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051