اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 26 آبان 1399 ساعت 14:43

طی حکمی از سوی معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی: فرماندار تربت‌حیدریه دبیر شهر ملی بایگ شد

معاون صنایع‌دستی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، طی حکمی فرماندار تربت‌حیدریه را به‌عنوان دبیر شهر ملی بایگ منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی پویا محمودیان در حکمی علی رستمی را به‌عنوان دبیر شهر ملی بایگ منصوب کرد.
در این حکم آمده است: ثبت روستاها و شهرهای ملی صنایع‌دستی که به‌واسطه تعاملات سازنده معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها وادارات کل استانی به تحقق پیوست، دستاوردی بزرگ بود که ضمن افزایش اعتبار روستاها و شهرهای ثبت‌شده، فرصت ذی‌قیمت را برای توسعه آن‌ها فراهم کرد، اما این مهم نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم و برنامه‌ریزی موردنیاز است،  لذا با توجه به سوابق درخشان و تجارب ارزشمند جنابعالی و بنا به پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی به‌موجب این ابلاغ برای مدت دو سال به‌عنوان دبیر شهر ملی بایگ منصوب می‌شوید.
گفتی است: شهر بایگ از توابع شهرستان تربت‌حیدریه در استان خراسان رضوی در سال 1398  از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌عنوان نخستین "شهر ملی ابریشم‌کشی" در ایران انتخاب‌شده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 49 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051