اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 28 آبان 1397 ساعت 13:29

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به تفاهم نامه همکاری با دانشگاه فردوسی : کارگاه و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در دانشگاه فردوسی ایجاد می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از ایجاد کارگاه و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در دانشگاه فردوسی مشهد براساس تفاهم نامه بین دو طرف خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در مراسم امضای تفاهم نامه که امروزبا حضور معاون اداره کل و هیئت رئیسه دانشگاه در دانشگاه فردوسی برگزارشد، گفت: این تفاهم نامه شامل 26 ماده است که طی 5 سال اجرا خواهد شد و در صورت تفاهم قابل تمدید است.
وی با اشاره به ضرورت امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: رویکرد با توجه به اشتراک پژوهشی که بین اداره کل و دانشگاه فردوسی وجود دارد استفاده از ظرفیت و قابلیت علمی دانشگاه در راستای توسعه گردشگری ، ترویج صنایع دستی و حفظ میراث فرهنگی  است.
مکرمی فر این تفاهم نامه را کاربردی عنوان کرد و گفت: برابرقانون یک درصد از کل بودجه های اداره کل به پژوهش اختصاص می یابد که تلاش می کنیم پژوهش های اداره کل از سوی دانشگاه انجام شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یادآورشد: تنها نهادی و دستگاهی که نیاز به انجام تشریفات قانونی ندارد و می توانیم قرارداد منعقد کنیم دانشگاه است.
وی با بیان این که همکاری علمی دانشگاه با اداره کل در زمینه بازآفرینی بافت تاریخی مشهد اجرا خواهد شد، ادامه داد: هم چنین از سوی اداره کل اعتباری برای ایجاد کارگاه و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در دانشگاه پیش بینی شده که فضایی برای فعالیت هنرمندان صنایع دستی و آموزش صنایع دستی به دانشجویان علاقه مند قرار خواهد گرفت.
مکرمی فربا بیان این که همکاری های زیادی بر مبنای این تفاهم نامه انجام خواهد شد، افزود:  دانشگاه در برنامه احیای توس با اداره کل همکاری خواهد داشت ، هم چنین در باز زنده سازی مکان رخدادهایی که در شاهنامه نقل شده است نیز همکاری خواهد داشت.
وی این تفاهم نامه را مقدمه ای بر همکاری های دو طرف عنوان کرد.
هم چنین احمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد درمراسم امضای تفاهم نامه گفت: اگر چه اکنون دانشگاه فردوسی و میراث فرهنگی به لحاظ سازمانی تفکیک شده اند اما ما معتقدیم ماهیت فرهنگی – پژوهشی این اداره کل و دانشگاه یکسان است و هر چه تعامل بشتری داشته باشیم راندمان دو طرف بیشتر می شود، هم چنین هر آن چه تعامل کنیم ، قدرت چانه زنی ، فرهنگ مجسم و ملموس ما بیشتر می شود.
وی ادامه داد: با انتصاب مکرمی فر دراداره کل اقدامات خوبی  رد زمینه همکاری دانشگاه و میراث فرهنگی صورت گرفته و اکنون در نتیجه چندین ماه تعامل تفاهم نامه امضا شد، و فصلی جدیدی از همکاری های علمی و پژوهشی بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و دانشگاه فردوسی آغاز شده است.
 
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 2586 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051