اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 7 مرداد 1399 ساعت 13:51

خراسان رضوی در جایگاه دوم موزه‌های کشور

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌رضوی گفت: خراسان رضوی با 94 موزه فعال در جایگاه دوم موزه‌های کشور قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌رضوی ابوالفضل مکرمی‌فر امروز سه‌شنبه 7 مرداد ماه 1399 با بیان این مطلب افزود: «در ایران بیش از 700 موزه فعال است   و استان خراسان رضوی حدود 14 درصد از این موزه ها را به خود اختصاص داده و 12 موزه دیگر هم در حال  تکمیل و تجهیز و بعضا بازپیرایی است که به زودی به  بهره‌برداری خواهد رسید.»
او ادامه داد: شش موزه از 12 مورد از  این موزه ها  با پیشرفت 85 درصدی تا پایان سال افتتاح و  به بهره‎‌برداری خواهد رسید  و بقیه هم در سال آینده به اتمام خواهد رسید.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌رضوی تصریح کرد: «با افتتاح و بهره‌برداری از این موزه ها در مجموع تعداد موزه های استان تا پایان امسال به 100  خواهد رسید.»
او افزود: دیگر موزه ها با پیشرفت 60 درصد در حال انجام است که در صورت تامین، تخصیص اعتبار هم‌ز مان با روز جهانی موزه‌ها در 28 اردیبهشت سال 1400 افتتاح خواهد شد.
مکرمی‌فر گفت: در حال حاضر شهرهای گناباد، تربت حیدریه، بردسکن، رشتخوار، خواف، تایباد، تربت‌جام، فریمان، مشهد، طرقبه و شاندیز، چناران، سبزوار، قوچان، درگز و کلات دارای موزه هستند و با افتتاح موزه شهرهای کاشمر، خلیل آباد، بجستان، بایگ، کاخک  صاحب موزه می شوند.
او افزود: همچنین به شهرهای گناباد، تربت حیدریه، تربت جام، تایباد و فریمان موزه افزوده می شود .
او یادآور شد: تحقق هر شهر یک موزه از برنامه‌های آتی این اداره کل است که در صورت تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز اجرایی می‌شود.
 

منبع:   تعداد بازدید : 51 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051