اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 16 مهر 1398 ساعت 9:8

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد: 4اقامتگاه و سفره خانه سنتی با سرمایه گذاری 80 میلیارد ریال راه اندازی می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: در حال حاضر ۴ اقامتگاه و سفره خانه سنتی با سرمایه گذاری بیش از ۸۰ میلیارد ریال در شهر گناباد در حال تاسیس است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، علیرضا شناسایی امروز، 16 مهرماه با اعلام این خبر افزود: با گذشت حدود ۳ سال از ثبت جهانی قنات قصبه گناباد نگاه سرمایه گذاران بومی و غیر بومی جهت سرمایه گذاری در شهر جهانی گناباد تغییر کرده است.
او ادامه داد: گردشگری گناباد با محوریت اثر جهانی چون قنات قصبه آنقدر نوید بخش است که اکنون با وجود مشکلات عدیده مالی و یا شرایط سخت گرفتن تسهیلات گردشگری بخش خصوصی و سرمایه گذاران بومی با انگیزه فراوان در این زمینه گام برداشته اند.
شناسایی تصریح کرد: به زودی ۴ اقامتگاه و سفره خانه سنتی بزودی در شهر گناباد به بهره برداری خواهد رسید و همچنین چند سرمایه گذار دیگر فعالیت خود را در این زمینه آغاز نموده تا در آینده نزدیک شاهد توسعه زیرساختهای گردشگری با راه اندازی اقامتگاه سنتی و.. باشیم.
گفتنی است: گناباد در 280 کیلومتری مشهد و در جنوب استان خراسان رضوی، قرار دارد و تاکنون 146 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این شهرستان در فهرست ملی ایران به ثبت رسیده است، قنات قصبه گناباد و نظام زراعت زعفران این شهرستان در فهرست یونسکو و فائو به ثبت رسیده است.
کاریز قصبه گناباد در سال ۱۳۷۹ توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره ۲۹۶۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید و پرونده کاریز گناباد در سال ۱۳۹۳برای ثبت در میراث معنوی و ملموس بشریت به یونسکو ارسال شد و پس از رسیدگی به عنوان قنات ایرانی در یونسکو به ثبت رسید.
قنات ایرانی در اجلاس استانبول ترکیه در تاریخ ۲۴تیرماه ۱۳۹۵ در فهرست آثار ثبت شده در یونسکو قرار گرفت کاریز گناباد نیز از جمله قنات های ثبت شده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 83 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051