اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 14:19

شهردار گناباد در بازدید از اقامتگاه های سنتی: مدیریت شهری، حمایت از گردشگری را دریغ نخواهد کرد

شهردار گناباد با اشاره به اینکه گردشگری محور اصلی توسعه شهر گناباد محسوب می شود، گفت: مجموعه مدیریت شهری در حمایت از بحث گردشگری از حمایت و همراهی خود دریغ نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مهران حسین زاده امروز 15 مهر ماه با اعلام این خبر افزود:  در یکسال گذشته پیگیری های موثری در زمینه جذب سرمایه گذار غیر بومی، تهیه و نهایی شدن طرح جامع گردشگری، پروژه مبلمان شهری با محوریت گردشگری و جذب اعتبار از محل ستاد بازآفرینی انجام شده است.
او با ابراز امیدواری به رونق بیشتر گردشگری شهرستان شهردار گناباد ادامه داد: در همین زمینه برای سرمایه گذاری چند ده میلیاردی توسط بخش خصوصی در حوزه قنات قصبه مذاکرات خوبی انجام شده است.
 حسین زاده در خصوص احداث اقامتگاه های سنتی اظهار کرد: ایجاد اقامتگاه های سنتی مهم ترین راهکار توسعه پایدار گردشگری گناباد است چرا که امروز اقامتگاه های بومگردی و سنتی مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.
 وی افزود: اقامتگاه های سنتی با ارائه محصولات بومی، غذاهای سنتی و .. میتوانند ترویج دهنده فرهنگ بومی شهرستان باشند.
کاریز قصبه گناباد در سال ۱۳۷۹ توسط سازمان میراث فرهنگی با شماره ۲۹۶۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید و پرونده کاریز گناباد در سال ۱۳۹۳برای ثبت در میراث معنوی و ملموس بشریت به یونسکو ارسال شد و پس از رسیدگی به عنوان قنات ایرانی در یونسکو به ثبت رسید.
قنات ایرانی در اجلاس استانبول ترکیه در تاریخ ۲۴تیرماه ۱۳۹۵ در فهرست آثار ثبت شده در یونسکو قرار گرفت کاریز گناباد نیز از جمله قناتهای ثبت شده است.

منبع:   تعداد بازدید : 82 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051