اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 2 اسفند 1396 ساعت 9:19

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: آثار تاریخی مشهد جدا از فرهنگ نیست/ توس باید به عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی گفت: پروژه توس، بودجه ملی می طلبد تا به سرانجام برسد چون توس باید به عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی، آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس صبح امروز سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه در دیدار با ابوالفضل مکرمی فر مدیر میراث فرهنگی خراسان رضوی و معاونین میراث فرهنگی و برخی از مدیران تاسیسات گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه میراث فرهنگی باید پیوست فرهنگی داشته باشد اظهارداشت: جریان های فرهنگی باید وابسته به امام رضا(ع) باشند.
ایت الله علم الهدی با اشاره به ضرورت جذب شیعیان پاکستان و افغانستان افزود: باید برای بازدید شیعیان محروم از حرم مطهر امام رضا(ع) برنامه ریزی شود.
او تصریح کرد:  اگر میراث فرهنگی را با هویت مشهد و امام رضا(ع) پیوند بزنیم این میراث فرهنگی ماندگار است.ساخت و ساز های بافت پیرامون حرم مطهر رضوی باید با معماری سنتی همراه باشد.
علم الهدی در خصوص توس نیز گفت: این پروژه بودجه ملی می طلبد تا به سرانجام برسد چون توس باید به عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود.
ابوالفضل مکرمی فر، مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز گفت:در خراسان رضوی، گردشگری مذهبی محور کار است و تمام همت ما این است که بتوانیم به تکالیف قانونی خود عمل کنیم.
او با اشاره به اشتغال 137هزار نفر در تاسیسات گردشگری خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: واحدهای در حال ساخت این حوزه که دارای پیشرفت فیزیکی 70درصدی هستند به زودی میزبان زائران و گردشگران مشهد خواهند بود.
مکرمی فر در پایان گفت: برنامه ریزی برای جذب شیعیان کشورهای لبنان و هندوستان نیز در دستور کار است و اقدامات اجرایی در این حوزه انجام شده است.
انتهای پیام/ 

منبع:   تعداد بازدید : 491 نوشته شده توسط:  کاربر روابط عمومی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051