اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
گزارش تصویری شنبه 29 دی 1397 ساعت 13:43

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن در جلسه کارگروه میراث فرهنگی شهرستان: ۱۴ پروژه مرمتی و ۱۵ پروژه گردشگری در بردسکن فعال است

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن گفت: تاکنون ۱۴ پروژه مرمتی در حوزه میراث فرهنگی ، ۱۵ پروژه در حوزه گردشگری انجام شده است یا در سال جاری در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی احمد صابری زارع امروز ۲۹ دیماه در جلسه کارگروه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بردسکن با حضور فرماندار ، ریاست اداره اطلاعات ، نیروی انتظامی ، میراث فرهنگی و روسا و مدیران ادارات شهرستان بردسکن در محل فرمانداری برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: هم چنین در حوزه ترویج و آموزش صنایع دستی با ۵۰ اشتغال مستقل ۱۵ اشتغال پشتیبان و صدور کارت هنر مندی و پروانه های تولید صنایع دستی و بیمه هنرمندان و نیز آموزش ۱۲۰ نفر در حوزه صنایع دستی انجام شده است.
وی ادامه داد: برای حفاظت مردم از میراث فرهنگی نیز ۳۰ انجمن تشکیل شده ، ۱۰  پرونده قضایی در سال جاری تشکیل شده است.
مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بردسکن با اشاره به ۲۲۰ جاذبه گردشگری و باوجود ۱۲۰ اثر تاریخی و گستردگی و پراکندگی این آثار در شهرستان گفت: وجود این تعداد آثار، نیرو ، امکانات و کار فرهنگی  می طلبد  که با جدیت مورد هدف و پیگیری میراث فرهنگی شهرستان است. 
وی همچنین از توجه ویژه فرماندار، دادستان، اداره اطلاعات و نیز نیروی محترم انتظامی به موضوعات میراث فرهنگی و گردشگری و حفظ و حراست از مواریث تاریخی ، تقدیر کرد.
در ادامه ابراهیم قاسمپور فرماندار شهرستان بردسکن در خصوص حفاریهای غیر مجاز اقدامات و امکانات  موجود را ناکافی دانست و برضرورت توجه دلسوزانه ، همکاری و کمک همه ادارات در این مورد بخصوص  و نیز با اشاره به تشکیل ۳۰ انجمن میراث فرهنگی  ، بر افزایش این تشکلها و استفاده از NGOها در راستای حفاظت از  مواریث تاریخی ، فرهنگی تاکید کرد. 
وی گفت: تشکیل این کار گروه و کمیته های مختلف برای کمک به میراث فرهنگی  و ادامه آن در هر دو ماه  ضروری است.
در این جلسه گزارش کامل و تصویری از اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری توسط صابری زارع مدیر شهرستان ارائه شد.

منبع:   تعداد بازدید : 4980 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051