ورکشاپ تخصصی خط در خانه ملک برگزار شد -  چهار شنبه 26 دی 1397 ساعت 8:48
اخبار شنبه 5 خرداد 1397 ساعت 10:41

معاون اسبق میراث فرهنگی کشور: دکتر دانش دوست در حفظ آثار تاریخی اهل معامله نبود

معاون اسبق میراث فرهنگی کشورگفت: دکتر دانش دوست در حفظ آثار تاریخی اهل معامله و کوتاه آمدن نبود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، دکتر«محب علی» معاون  اسبق میراث فرهنگی کشور شامگاه چهارشنبه این هفته درمراسم نکوداشت دکتر دانش دوست با بیان این مطلب افزود: سال 1351 در سمبنار مرمت که در اصفهان برگزار شد، با دکتر دانشدوست آشنا شدم و از آن تاریخ به بعد رابطه کاری و دوستانه ای را داشتیم.
وی با بیان این که این پشکسوت میراث فرهنگی به ارزش های آثار تاریخی آشنایی کامل دارد، گفت: آثار تاریخی که با مدیریت و تلاش های دکتر دانش دوست مرمت و احیا شده است زبانزد مردم است.
محب علی تصریح کرد: مدرسه غیاصیه خرگرد خواف نمونه ای بی مثال در احیاست که با درایت این پیشکسوت دلسوز احیا شد، هم چنین برای رباط شرف  نیز زحمات زیادی کشیده و از تخریب نجات یافت.
وی با تالیفات دانش دوست از جمله«طبس شهری که بود» اشاره کرد و گفت: در این کتاب نشان می دهد که در فرهنگ گذشته ایران برای طبیعت ارزش قائل بوده است.
او برضرورت حفظ و احیای بناهای تاریخی تاکید کرد و یادآورشد: اروپائی ها آثارتاریخی شان را حفظ می کنند و در شهرهایی مانند پاریس تراکم فروخته نمی شود و آثار تاریخی تخریب نمی شود.
وی تاکید کرد: حفظ بناهای تاریخی فقط برای جذب توریست نیست بلکه برای حفظ هویت و ارزش های تاریخی کشور و پیدا کردن راهمان در مسیر زندگی است.
محب علی با بیان این که در دنیا ایران را به فرهنگ این کشور می شناسند و ریشه های فرهنگی ما کم نیست، گفت: آثار تاریخی گویای هویت ماست و اکنون هم اگر آنیده درخشانی را می خواهیم باید گذشته را مطالعه کنیم.
وی یادآور شد: معماری ما در گذشته ، معماری انسانی بود و معماران با انسان ها زندگی می کردند و بناها هیچ مزاحمتی برای مردم نداشت و حق الناس رعایت می شد.
محب علی افزود: تکنولوژی باید مورد استفاده قرار گیرد اما نباید تکنولوژی برما غلبه کند، افرادی مانند دکتر دانش دوست این موضوع را درک کرده اند ودر راه حفظ تاریخ ، تکنولوژی براو غلبه نکرد.
انتهای پیام/

 

منبع:   تعداد بازدید : 1008 نوشته شده توسط:  کاربر روابط عمومی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

خدمات الکترونیک
خدمات
شهرستان ها
مجموعه های فرهنگی تاریخی و موزه ها
دولت
سایت های مرتبط
دستگاه های مرتبط
قوانین و مقررات
آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها - قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی ضوابط معماری و ساختمانی واحدهای پذیرایی میان راهی
آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی - شرح وظایف مدیران فنی دستورالعمل اجرای شیوه نامه خانه-مسافر برای شهر مشهد
فرم امتیازبندی صلاحیت حرفه ای متقاضیان بند ب  (خراسان رضوی) - شیوه نامه درجه بندی تاسیسات گردشگری قانون ممنوعیت عرضه محصولات دخانی
مقررات اجرائی- انضباطی فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگري - ضوابط معماری و ساختمانی هتل دستورالعمل محاسبه تعرفه آب و برق تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی
شیوه نامه معرفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی جهت دریافت جایزه صادراتی - ضوابط معماری و ساختمانی هتل آپارتمان مشخصات و ضوابط ساخت،بهره برداری و درجه بندی اقامتگاه های بوم گردی
قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی - ضوابط معماری و ساختمانی مهمان پذیر شیوه نامه اجرایی ذخیره اتاق
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق
سفارش غذا سفارش آنلاین غذا سفارش آنلاین غذا در مشهد